Ev / Haberler / MB Warband Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı Nedir ve Nasıl Önlenir?

MB Warband Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı Nedir ve Nasıl Önlenir?

Poster gg

Merhabalar bu yazımızda Mount and Blade Warband oyununa yeni başlayan arkadaşlara kısa bir rehber olarak MB Warband Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı Nedir ve Nasıl Önlenir? konusu hakkında yazı yazdım. İyi okumalar.

warbandd

Öncelikle Mount and Blade Warband’a yeni başladıysanız ve oyun zor geldiyse kesin hile yapmışsınızdır. Cheatmenu’yü keşfedenlerin ilk yaptığı şey çok yer feth etmek, hileyle yapmasanız bile çok şehir ya da kale ele geçirmiş olabilirsiniz. Ama sorun yok bu sorunu nasıl çözebileceğinizi yazımızda gösterdim.

Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı Neden Oluşur?

İlk olarak Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı çok fazla kale, köy veya şehre sahip olunca ortaya çıkar. Sahip olduğunuz topraklardan alınan paranın bir kısmını kaybedersiniz. Eğer yönetme hakkınız azsa çok toprağa sahip olmanız bu sorunu devam ettirecektir .Oyunda 10 tane kaleniz olup %50 para kaybedeceğize 3 tane kale alırsınız kayıp yaşamadan yine para kazanırsınız. Fazla kaleye sahip olmanın biz dezavantajı da hem çok fazla saldırıya uğrarsınız hangi şehri, kaleyi kurtaracağınızı şaşırırsınız hem de içine koyacağımız asker sayısı artacağı için bu da sizin maddi durumunuzu bir hayli zorlaştırır.

Warband

Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı Nasıl Önlenir?

Aslında cevabı şimdiye kadar anlamışsınızdır ama biz size yine de anlatalım. İlk olarak elinizde bulunan fazla köy, kale ve şehirleri derebeylerine verin. Bir diğer yöntem ise yönetme hakkınızı yükseltmek, bunları yaparak vergi kaybını en aza indirebilirsiniz ve daha çok kazanırsınız.

Yönetme / İdari Hakkı Nasıl Kazanılır?

Yönetme hakkı kazanmak için yoldaşlarınızı destek kazanmak için yollayabilirsiniz, diğer krallıklardan derebeyi kendinize çekebilirsiniz ve diğer krallıklarla anlaşma yaparak artırabilirsiniz. Yönetme hakkını her zaman kazanabilirsiniz ama işinize kral olduktan sonra yarar.

MB Warband Kontrol Yetersizliğinden Doğan Vergi Kaybı Nedir ve Nasıl Önlenir? Yazımız buraya kadardı umarım kafanızdaki soru işaretlerine cevap verebilmişimdir. Sitemizi her gün ziyaret etmeyi unutmayınız.

 

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.