Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Doom 1 İçin “Sigil” Modu Yayınlandı
Poster gg

Doom 1 İçin “Sigil” Modu Yayınlandı

Yıllardır oynadığımız oyun Doom 1’in hâlâ modlandığını biliyor muydunuz? İşte Doom 1’in yaratıcılarından olan John Romero’nun tasarladığı  ek paket tadındaki “Sigil” modu. 

Doom serisi, tüm zamanların en çok modlanan oyun serilerinden biri olarak da bilinir. Genellikle eski Doom oyunları için birçok oyun modu hazırlandı. Bunlardan bazıları tamamen mekanik değişiklikler getirirken, bazıları ise tamamen dalga geçme amaçlı, bazıları ise oyuna ek paket tadı veren modlardı.

John Romero da Doom 1 için mod geliştirenlerden biri. Kendisinin geliştirdiği mod mekanik anlamda değişiklikler getirmek yerine tamamen bir ek paket olmayı hedeflemiş.

Bildiğiniz gibi Doom 1 ve Doom 2, bölümler halinde çıkmıştı. Oyunumuz dört bölümden oluşuyordu. John Romero ise klasik Doom fanları için, beşinci bölümü tasarladı. Oyun hala özgünlüğünü koruyor. Sadece bölümlerin farklı olduğu mod tam da Doom hayranlarına göre.

Modu Nereden İndirebiliriz?

Doom 1 için yayınlanan, “Sigil” modunu ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz. Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.