Ev / Haberler / Doom Eternal Multiplayer Modu Battlemode İçin Trailer Geldi

Doom Eternal Multiplayer Modu Battlemode İçin Trailer Geldi

Poster gg

Bildiğiniz üzere Quakecon 2019’da gösterilen  oyunlardan  birisi de Doom oldu. Konferansta eski oyunların yeni nesil konsollara çıkması haberi, Doom Eternal için yeni iblis trailerı derken yeni bir  trailer daha geldi. Doom Eternal’ın multiplayer modu olan Battlemode hakkında birçok şey öğrendik. Detaylar haberimizde.

Kısaca Battlemode olayını özetleyecek olursak, bu oyun modunda iki takım olacak. İblisler ve Doom Slayer olarak savaşacağız. Mesela karşı takımda 2 iblise karşı bir tane Doom Slayer yer alacak ve epik savaşlar gerçekleşecek. Kabaca oyun modunun özeti bu şekilde. Battlemode’un detaylarına  göz atacak olursak:

İblisler Ve Özellikleri

Revenant:

Önceki oyunda da kontrol edebildiğimiz Revenant bildiğiniz gibi üzerinde gelişmiş roketatarlar olan bir iskelet. Onunla havada süzülüp rakibinizi roket yağmuruna tutabilirsiniz.

Pain Elemental :

Pain Elemental sürekli havada olduğu için kuş bakışı bir görünüm sağlayacaktır ki bu Doom Slayer’i daha kolay avlayabilmenize olanak verecektir. Ağzından Lost Soul fırlatan bu iblis aynı zamanda Lost Soullar’dan bir kalkan oluşturup gelen hasarları engelleyebilecek. Kalkanı kapadıktan sonra ise Doom Slayer’ın üzerine biriken Lost Soulları fırlatacaktır.

Mancubus:

Yine önceki oyunda kullanabildiğimiz bu iblis, koluna bağlı olan tüplerden ateş topu atabilir, Doom Slayer‘ın görüşünü engellemek için sis bombası atabilir  ve aynı zamanda alev püskürtebilir.

Arch-Vile:

Gösterimin sonunda yer verilen Arch-Vile de oynanabilen bir karakter olacak. Kendisi hızlı dash hareketleri, alev topları ve hemen önünde bir alev kasırgası yaratarak oyuna renk katacaktır. Videonun en sonunda ise çok kısa olsa bile Marauder’i görüyoruz.

İblis Çağırma:

İblis takımındaki oyuncular zaman kazanmak ve Doom Slayer’ın canını düşürmek için herhangi bir iblisi çağırabilecek. Oyun yetenek istediği gibi  strateji de istiyor haliyle. Örneğin siz Pain Elemental’ı kontrol ediyorsunuz diyelim. Doom Slayer ile savaşıyorsunuz. Hemen arkasından başka bir iblis geliyor ve haliyle arkasındakiyle uğraşıyor. Siz de uzaktan uzaktan Lost Soul atarak işini zorlaştırıp ardından iblis çağırırsanız Doom Slayer’i rahatlıkla haklayabilirsiniz.

Doom Slayer Ve Özellikleri:

Bu takımdaki oyuncular Doom Slayer’ı  ful ekipmanlı bir şekilde oynayacaklar. Bütün silahlar, bütün silah eklentileri  ve sahip olduğu diğer her şey. Senaryo modunda olduğu gibi Doom Slayer gördüğü her iblise glory kill yaparak canını fulleyebilir, iblisleri omuzundaki alev tüpü sayesinde yakarak zırh toplayabilir ve testereyle keserse de mermi toplayabilir.

Arenalar:

Arenalar aslında Doom Slayer için tasarlanmış diyebiliriz. Çünkü sadece Doom Slayer’ın girebileceği portallar, sadece Doom Slayer’ın kullanabileceği zıplama platformları  ve sadece Doom Slayer’ın kullanabileceği demir borularlar donatılmış. Bunlar Doom Slayer’ın  zor durumlarında kaçmak için kullanabileceği  eklentiler.

Oyun Esnasında Zorlanacağımız Kısımlar:

Diyelim ki Doom Slayer bir iblisi öldürdü. Diğer iblisi de öldürmesi için 20 saniyesi olacak. Eğer zamanında diğer iblisi de öldüremezse öldürdüğü iblis yarı canla oyun alanına geri dönecektir.

Strateji Kısmı:

İşin strateji kısmında iki taraf da oyun başlangıcında kendine birkaç upgrade alabilecek. Mesela iblis tarafında minyon iblis çağırma, Baron of Hell çağırma gibi. Doom Slayer’ın çok güçsüz kaldığını düşünebilirsiniz ama Doom Slayer’ın gizli silahı olan BFG’yi unutmamak gerek.

 

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.