Ev / Listeler / Doom’un Müzikleri İçin İlham Alınan Metal Parçalar

Doom’un Müzikleri İçin İlham Alınan Metal Parçalar

Poster gg

Listemizde Doom’un müzikleri yapılırken örnek alınan metal parçaları derledik. Eğer siz de Doom fanıysanız bu şarkıları aşkla dinleyeceğinizin garantisini veriyoruz. Eğer metal müzik dinliyorsanız ve hala Doom oynamamışsanız da şiddetle öneriyoruz oyunu. İki tarafı da dinleyince gerçekten de benzediklerini göreceksiniz.

Metallica- No Remorse

1983 yılında çıkışını yapan Kill ‘Em All albümünden bir parça. Hangar adlı bölümün müziği yapılırken ilham alınmış. Kill ‘Em All ise Metallica’nın ilk göz ağrısı olarak biliniyor.

Pantera- Rise

1992 yılında çıkan sağlam bir albüm olan Vulgar Display of Power’dan mükemmel bir parça. Command Control adlı bölüm yapılırken ilham alınmış.

AC/DC- Big Gun

Rock sevenlerin yakından tanıdığı grup olan AC/DC’nin, Last Action Hero adlı albümünden güzel bir parçadan da ilham alınmıştr. Deimos Anomaly adlı bölümde kullanılmıştır.

Pantera- Mouth For War

Tekrardan Pantera tekrardan Vulgar Display of Power albümü. Bu şarkı ise Hell Keep adlı bölümde kullanıldı.

Slayer- Behind the Crooked Cross

Gelelim favori gruplarımdan olan Slayer’e. 1988 yılında South of Heaven adlı bir albüm çıkardılar. Gruptan da beklediğimiz gibi içinde baya sağlam müzikler var. İşte sevgili yapımcılar bu şarkıyı da Pandemonium adlı bölüme serpiştirdiler.

Peki Id Software Doom İçin Bu Şarkıları Çaldı Mı?

Aslında pek çaldı diyemeyiz. Çünkü her ne kadar şarkılar benzese de şarkıların sadece ufak bir kısmını koymuşlar. Fakat hala oyuncuların bir kısmı çalındığını savunmakta. Çaldı biraz ağır olur. İlham almış veya örnek almışlar demek daha uygun. Siz de düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz efendim. Bu listemizin de sonuna gelelim. Ayrıca bu listeyi hazırlarken bana kaynak olan Doom Kitabının yazarı Mahmut Saral‘a da buradan teşekkürler. Bu tarz listeler için sitemizi ve sosyal meyda hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.