Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Doom ve Wolfenstien Geliştiricileri Yeni Stüdyo Kurdu
Poster gg

Doom ve Wolfenstien Geliştiricileri Yeni Stüdyo Kurdu

Doom ve Wolfenstein’ın eski geliştiricileri Joel Jonsson ve Michael Paixao Bad Yolk isminde yeni bir stüdyo açtılar. FPS türünün yapı taşlarını oluşturan, temelini atan oyunlar, Doom ve Wolfenstein’in eski geliştiricileri yeni bir stüdyo kurdular.

1992’de idSoftware çatısı altında geliştirilen Wolfenstein 3D ve hemen bir yıl sonra yine idSofware adı altında geliştirilmiş olan Doom oyunlarının yapımında çalışan Joel Jonsson ve Michael Paixao birlikte yeni bir stüdyo kurdular. Üzerinde çalıştıkları yeni oyunlar için geliştirici toplamakta olan usta yapımcılar, şimdiden 10 kişilik bir geliştirici ekip kurmuşlar bile. Şu anda bu ekip Bad Yolk‘un ilk oyunu için de çalışmalara başlamış.

Toplamda 14 tane AAA üzerinde çalışmış olan bu geliştiriciler  Chronicles of Riddick, Eve Online, Gears of War, The Division, The Darkness gibi büyük oyunların yapım süreçlerinde yer almışlar.  Doom ve Wolfenstein gibi baba FPS’lerin eski geliştiricileri olduklarından yeni kurdukları Bad Yolk isimli stüdyonun ilk oyununun FPS türünde olması bekleniyor. En nihayetinde FPS’in atasından FPS’in kralının gelmesi hiçte boş bir beklenti değil.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce bu firmadan Triple A bir FPS oyunu görebilirmiyiz? Daha da önemlisi FPS türünü derinden etkileyecek veya türde iz bırakacak bir oyun üretebilirler mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Oyun haberlerimize daha hızlı ulaşabilmek için bizi Twitter ve Facebook hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.