Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / Dünyanın En İyi 10 Hacker’i
Poster gg

Dünyanın En İyi 10 Hacker’i

Evet başlıktan da anlayacağımız üzere modern dünyanın en çok ilgi gören tarafı olan bilişim üzerine şimdiye kadar birçok deneme ve proğramlama yapılmıştır.Günden güne gelişen bu sektöre her yerde olduğu gibi karşıt düşünceler ve uzmanlaşma yönündeki gelişmelerle birlikte ortaya çıkan yeni bir sektör olan Hackerlık yıllara göre resmen bir uzmanlık dalı haline geldi.Bu haberimizde ise son zamanlar da dünyadaki en iyi 10 hacker’i listeledik lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim…

1-Gary McKinnon

f960x0-110955_110973_0
Başta ABD ordusu ve NASA olmak üzere 97 adet  bilgisayara sızan bu kardeşimiz bu bilgisayarlardaki bazı önemli belgeleri ve proğramları kafasına göre bir güzel sildikten sonra üstüne birde merak salmış olacak ki UFO üzerine yapılan araştırmaları da okuyup incelemiş.

2-Adrian Lamo

adrian-lamo
Hızını alamayan bu arkadaşımız Google,Yahoo,Yandex ve New Yok Times’i hackeldikten sonra yakalanıyor.

3-Lulzsec

s-f3272ef8a8cba5626d99c6b0eb2f36a2413cfa92
Bu Hacker ve çetesi büyük dünya şirketlerinden olan Sony, News International ,CIA , FBI ve Scotland Yard hackledikten sonra bu çeteye ait bazı üyeler yakalanıp demir parmaklıkları boyluyor.

4-Richard Pryce

pict92
ABD ordusunu hackleyen Richard bu bilgileri diğer ülkelerle paylaşıyor bu durum Amerika için sıkıntılı olaylar doğuruyor.Hatta sırf bu olay yüzünden Amerika ile Kuzey Kore’nin arası bozuluyor.

5-Jonathan James

4817774-0
Uluslararası Uzay Ağının kontolünü bir süreliğini ele geçiren bu arkadaşımızın sıkıntı yaratacağını düşünen NASA bir süreliğine ağını kapatmak zorunda kalmıştır.

6-Kevin Poulsen

11605-1-f4003992581f90c1756deaab00ce7354
Radyonun birine sızmayı başaran bu kardeşimiz ise bir çılgınlık yapmak istemiş heralde ki sahteden bir Porsche yarışması düzenlemiş bununla yetinmeyip Amerikan hava üssü bilgilerine sızan Kevin bir süre sonra yakalanmış.

7-Kevin Mitnick

kevin_mitnick
Nokia ve Motorola’yı hackleyen Kevin FBI tarafından yapılan araştırmalar sonucu yakayı ele veriyor ve ardından hapise giriyor.

8-Astra

maxresdefault
Astra aslında bir hacker grubu bu grup güçlü silahlara ait teknolojik bilgileri çaldıktan sonra dış pazara satmaya başlamıştır.Yaklaşık olarak verdikleri zarar 360 milyon dolar civarındadır.

9-Albert Gonzalez

s-037b88416b253064fa5729c4e4a33e0c1ca10981
46 milyon adet kredi kartı bilgisini çalmayı başaran bu hackerın ortalama verdiği zarar 500 milyon doları aşkın.

10-Anonymous

anonymous-seal
İnternet özgürlüğü prensibi üzerinden yürüyen bu haktivist grubun çok sayıda hack başarısı bulunmaktadır.Çin hükümeti,FBI,CIA ve Samsung gibi kuruluşları hackleyen bu grup hack dünyasının en gizli ve en çok zarar veren gurubu olarak görülmektedir.

BONUS : İskorpitx

ermeni
Hacking’de dünya rekorunu elinde bulunduran, kod adı İskorpitx olan Türk kardeşimiz tek seferde 21,549+17,000=38,549 tane siteyi hackleyerek sitelerin arka planlarına Atatürk ve Türk bayrağı bulunduran resimler yerleştirdi.Ayrıca hackeldiği sitelere şu yazıyı eklemiştir.

“HACKED BY iSKORPiTX
(TURKISH HACKER)
FUCKED ARMANIAN-FUCKED FRANCE-FUCKED GREECE-FUCKED PKK TERROR
iscorpitx, marque du monde, Page Rankésente ses salutations à tout le monde. ”

Hakkında Halfboss

Bir Yorum

  1. Fishing (olta) yöntemiyle 30a yakın ünlünün sosyal medya hesaplarını çalıp, onlara geri satmak isteyen ”Ducky Lane” çetesinin 14 elemanı göz altına alındı, içlerinde Ayda Kutay’da var. Başta Nusr-Et olmak üzere Nusret Gökçe, Tamer Karadağlı, Gamze Özçelik, Berk Oktay, gibi bir çok ünlülere şantaj ile para istedikleri ortaya çıkınca grup göz altına alındı. Ayda Kutay Rızacan Durmuş ve Bahar Çelebi’nin göz altına alınmasında ne düşünüyorsunuz? Sosyal Medya fenomenlerinden Ayda Kutay ve Bahar Çelebi dolandırıcılıktan gözaltına alındı! Ne düşünüyorsunuz? Ayda Kutay Rızacan Durmuş ve Bahar Çelebi’nin göz altına alınmasında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.