Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Dünyanın En İyi League of Legends Takımı Invictus Gaming oldu.
Valorant names

Dünyanın En İyi League of Legends Takımı Invictus Gaming oldu.

Haftalardır birçok sürpriz ile bizi şaşırtan League of Legends Dünya Şampiyonası 2018, bugün oynanan Fnatic-Invictus Gaming maçı ile son buldu. Tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası finali yaşayan Invictus Gaming, ikinci kez bu kupaya sahip olmak isteyen Fnatic’e geçit vermedi ve kupaya uzandı.

League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası, çok büyük sürprizlerle dolu bir turnuva oldu. Kore takımlarının elenmesi, arkasından 2018 MSİ şampiyonu RNG‘nin de elenmesiyle turnuva çok ilginç bir hal aldı. Yarı finalde G2 Esports‘u eleyen Invictus Gaming ile Cloud 9‘ı eleyen Fnatic arasında mücadelede izleyiciler grup aşamasındaki tierbreak mücadelesini de göze alarak Fnatic ekibini finalde avantajlı görüyorlardı , ancak sadece 85 dakika süren mücadele sonrasında rahat bir oyun ile kupaya ulaşan ekip Invictus Gaming oldu.

Soluk Soluğa Bir Mücadele

İlk maça Invictus Gaming çok hızlı başladı ve Fnatic orta koridorunu baskı altına aldı Caps‘in fazla agresifliği üzerine Invictus Gaming ekibi birkaç kez cezayı kesti ve Ning‘in çok etkili Camille oyunu ile ilk oyunu rahat bir şekilde kazandı.

İkinci maçta Caps‘in başına gelenler Bwipo‘nun başına geldi. Ning oyun boyunca Bwipo‘ya rahat alan vermedi ve dakika 15’te KDA’sının 0/5/1 olmasını sağladı. Arkasından bir baron ile umutlarını yeşerten Fnatic, sadece oyunu birkaç dakika uzatabildi. Invictus Gaming Ning ve The Shy ile birlikte finalde kolay bir galibiyete daha uzandı.

Üçüncü maç, iki takımında kazanmak için her şeyini ortaya koyduğu finalin ismine yakışır bir maç oldu. Fnatic erken oyunda ilk kan ile birlikte üstünlük kurmaya çalışsa da Invictus Gaming buna izin vermedi. BwiposOAZ değişikliği Fnatic‘e çok iyi geldi. Ancak sahneye çıkan isim bu sefer de Jackeylove oldu. 12/0/7 lik Kai’sa‘ya cevap veremeyen Fnatic son dakikalarda Broxah‘ın çaldığı baron ve arkasından başarılı oynanmış bir takım savaşı ile umutlansa da Invictus Gaming oyunun uzamasına izin vermedi ve galibyete uzanarak League of Legends 2018 Dünya Şampiyonu oldu.Finalin en değerli oyuncusu ise Invictus Gaming’in ormancısı GaoNingZhenNing oldu.

Kupa İlk Defa Çin’e Gidiyor

Daha önce unutulmuş bir Fnatic zaferinin ardından Kore yani LCK takımları Dünya Şampiyonası‘na ambargo koymuştu. Ancak MSİ 2018‘de RNG‘nin Worlds 2018’de de Invictus Gaming‘in ardından akıllara, ”Acaba dünyanın en iyi ligi unvanı el mi değiştiriyor?” sorusunu akıllara getirdi. Üstelik 5 sezon sonra Avrupa bölgesi bir takımın finale çıkması izleyicilerde oldukça şaşkınlık yarattı. Bakalım TPA, SKT, Najin White gibi zamanında dünyaca ünlü takımları bünyesinde bulunduran LCK, gelecek sezonda neler yapabilecek merak konusu.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Hakan Bahçivancılar

Yeni jenerasyona doğan ama kafası eski bi gamer. Not: Fotoğrafımda Snake var ama hiç MGS oynamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.