Ev / Haberler / E Spor Artık Mobil Platformunda
Poster gg

E Spor Artık Mobil Platformunda

E Spor Artık Mobil Platformunda

Günümüz video oyunları sektöründe en önemli yerlerden birisi E Spor kategorisine ait. Bu dalı desteklemeyen birçok oyun dahi turnuvalar düzenleyip bu işin bir kısmına el atmaya çalışmıştı. Bunlara örnek vermek gerekirse Metin 2 ve Darkorbit gibi birçok oyun sayılabilir. Durum böyle olunca Mobil platformunun da konuya dahil olması kaçınılmazdı, hatta soracak olursanız geç bile kalındı diyebilirim.

Pc ya da konsol platformunda kendini gösterememiş ama el becerisi ve yetenekleri daha çok telefon kullanırken ortaya çıkan birçok insan var tahmin edersiniz ki… Sıralama sistemi olan oyunlarda ilk 10’a bakarak onları görebilirsiniz zaten. İşte bu oyuncuların kıyasıya rekabet edeceği bir platform eksikliği çok yakında doldurulacak. Finlandiyalı oyun geliştirme ekibi Critical Force bu işe el attı ve mobil platformu için First Person Shotter (FPS) bir oyun tasarladı. Critical Ops isimli bu oyun için ayrılan bütçe ise 4 Milyon Euro büyüklüğünde.

Critical Ops Wallpaper

İnternet hızlarının yükseldiği ve neredeyse her insanın akıllı telefon kullandığı bu günlerde böyle bir platform oluşturulması da bir ihtiyaçtı sanırım. Oyun şimdiden Android’de 5 Milyon’dan fazla indirilmiş. Kendinizi diğer oyunlarda geliştirmek için geç kaldığınızı düşünüyorsanız, ekipmanım yetersiz, bilgisayarım yavaş ya da koltuğum kötü diyorsanız. Belki de mobil platformunda yer almak için güzel bir şans olabilir bu oyun.

Oyun için yapılan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.