Ev / Haberler / E3 2019’da Katılımcıların Bilgilerinin Sızdırılması Skandalı

E3 2019’da Katılımcıların Bilgilerinin Sızdırılması Skandalı

Valorant names

Son zamanların en büyük internet olaylarından biri olan bilgi sızdırılmasına bir yenisi daha eklendi. Bir Youtuber tarafından keşfedilen bilgiye göre 2000’in üzerinde E3 katılımcısının bilgileri sızdırılmış.

E3

Oyun fuarları arasında belki de en büyüklerinden biri olan E3 gibi bir ismin böyle bir skandala karışması oyun dünyasını oldukça şaşırttı. Fuara katılım için basın mensupları ve içerik üreticilerinin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartlar arasında ev adresi, telefon numarası, kimlik ve pasaport bilgileri gibi bilgilerin ibraz edilmesi de yer alıyor. Gazeteci Sophia Narwitz sızıntıyı kendi Youtube kanalı üzerinden dünyaya duyurdu. Ülkemizden fuara katılan basın mensuplarının da bilgilerinin sızdırıldığı gelen bilgiler arasında.

Fuarı düzenleyen kuruluş olan Entertainment Software Association durumun farkında olduklarını ve yayınlanan bilgilerin hemen kaldırıldığını açıkladı. ESA ayrıca durumdan pişman olduklarını ve bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarını da belirtti.

Sızdırılan liste her ne kadar kısa sürede yayından kaldırılmış ve ESA gerekli önlemleri aldığını iddia etse de bu olayın etkilerinin neler olacağı henüz belirsiz. Maddi açıdan büyük miktarda cezalar ödemeleri gerekebilir. Ayrıca böyle bir sızıntı fuara katılan şirketler ve basın mensuplarının da E3 hakkında tekrar düşünmesine neden olabilir.

Oyun dünyası ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

 

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.