Ev / Haberler / E3 2020 Tarihleri Açıklandı

E3 2020 Tarihleri Açıklandı

Valorant names

Üzerine konuşulan çok fazla şey olsa da bir şekilde E3 2019’u atlattık. Ne durumda olursa olsun E3 her sene oyun dünyasının en büyük olaylarından biri oluyor. Bu yüzden biz oyuncular her sene heyecanla beklemeye devam ediyoruz. Bakalım E3 2020 için duygularımız nasıl olacak.

Durgun bir fuar olan E3 2019’da Watch Dogs Legion, Cyberpunk 2077, Zelda gibi heyecan verici duyurular olsa da Sony ve Activision’ın fuara katılmamış olması fuarın en büyük sıkıntılarındandı. Bunların ardından oyun dünyası her sene olduğu gibi bir sonraki sene düzenlenecek E3 için beklemeye geçti. E3 2020 için açıklanan tarih ise 9-11 Haziran. Bu tarihler arasında Los Angeles Convention Center‘da düzenlenecek olan fuarda bakalım bizleri nasıl sürprizler bekleyecek.

E3 2020’de nelerle karşılaşabiliriz

E3 2020 yüksek ihtimalle yeni nesil konsolların duyurularının yapılacağı bir yıl olacak. Bu sene Microsoft cephesinden Project Scarlett açıklamasının gelmesi bunun en büyük belirtilerinden biri. Belki de Sony’nin bu sene fuara katılmama nedeni de bu olabilir. Halihazırda Sony‘nin seneye fuarda olacağı dedikoduları dönerken böyle bir çalışma olması çok da imkansız görünmüyor.

Ayrıca Playstation 5 ve Xbox Project Scarlett ile birlikte duyurulacak çıkış oyunları da E3 2020 için vurucu noktalar olabilir. Örneğin Halo Infinite‘in Project Scarlett ile birlikte çıkacağını biliyoruz.

Bu sene duyurulan Cyberpunk 2077, Star Wars Jedi: Fallen Order gibi oyunlar her ne kadar E3 2020‘den önce çıkış yapacak olsa da bu oyunlarla ilgili ek içerikler görmemiz de olası. Ayrıca bu sene sıkça karşımıza çıkan aylık abonelikle oyun satın alma özelliği ile ilgili de gelişmeler görebiliriz. Bu sene Ubisoft tarafından böyle bir gelişme ile karşılaşmıştık. Google’ın Stadia sisteminin de önümüzdeki yıl içinde daha da yaygınlaşacağını düşünürsek gelecek sene duyurulacak oyunlarda daha çok Stadia desteğinin olacağını da düşünebiliriz.

Umarız E3 2020 2019’un izinden gitmez ve eski ihtişamlı günlerine dönebilir. Aksi halde son birkaç yıldır devam eden düşüş bu fuarın geleceğini ciddi anlamda kötü etkileyecek gibi görünüyor.

Oyun dünyası ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.