Ev / Haberler / Son Zamanların En Çok Beklenen Oyunları
Valorant names
Cyberpunk 2077 Kart Oyunu

Son Zamanların En Çok Beklenen Oyunları

Bu listemizde insanların oynamak için deli oldukları oyunlara değineceğiz. Peki en çok beklenen oyunlar hangileri, insanlar hangi oyunlar için çılgına dönüyorlar.. Hazırsanız ilk oyunumuzla başlayalım.

Cyberpunk 2077

CD Project Red, E3 2018’de yaptığı başarılı sunumuyla bakışları kendi üzerinde toplamayı başarmış ve Cyberpunk 2077 için büyük bir beklenti oluşturmuştu. Bütün bunların üzerine bu seneki sunumlarına Keanu Reeves’i getirmeleri ve ona oyunda yer vereceklerini açıklamaları, beklentileri tavan yaptırmıştı. 2012’de duyurulan ve 8 senelik geliştirme sürecinin ardından 6 Nisan 2020’de piyasaya sürülecek oyun, en çok beklenen oyunlar arasında başı çekiyor.

Elder Scrolls VI

E3 2018’de duyurulduğu tarihten bu yana, hakkında üretilen teoriler dışında hiçbir resmi haber alamadığımız The Elder Scrolls VI, listemizin bir diğer oyunu. 2011’den bu yana Skyrim’e binlerce saatini gömen ve artık yeni bir şeyler görmek isteyenler için yeni oyunun duyurusu muazzam bir etki yaratmıştı. Bethesda çıkardığı ilk teaser’dan bu yana bizlere oyunla alakalı yeni bir şey vermedi. Elimizde ne bir çıkış tarihi ne de bir platform bilgisi olsa da, The Elder Scrolls VI’yı insanlar bırakın ipi, halatla çekiyor adeta!

GTA VI

Henüz resmi bir duyurusunu almasak da, GTA VI’nın çıkacağı ve Rockstar’ın da oyunun üzerinde gizliden gizliye çalıştığı gayet açık. 2013 yapımlı GTA V hala bile binlerce kişi tarafından oynanmaya ve ödüller kazanmaya devam ediyor. Hal böyle iken yaptığı her oyunda daha iyi şeyler hedefleyen Rockstar’ın GTA VI için neler düşündüğü hala bir sır. GTA VI’nın diğer oyunların haritalarının toplamından daha büyük bir haritası olacağı, binaların girip keşfedeceğiniz şekilde tasarlanacağı ve gerçek gibi gözüken grafiklere sahip olacağı gibi daha çok dedikoduya kaçan bilgilerin dışında elimizde pek de bir şey yok. Fakat özellikle Red Dead Redemption 2’nin ardından aldığı büyük övgü ve gazla, Rockstar’ın ortaya gene bir şaheser koyacağı yönünde pek çok kişi hemfikir durumda.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Listedeki diğer oyunların aksine daha erken bir çıkış tarihi olan Star Wars Jedi : Fallen Order, bu yılın son çeyreğinde bizlerle olacak. Star Wars’un haklarını elinde tutan Electronic Arts’ın Battle Front 2’den sonra ne yapacağı merak konusuydu. Yayınladıkları teaser’la dikkatleri üstüne toplayan ve oyuna karşı beklenti yaratan EA, şimdilik sakin bir şekilde oyununun son dokunuşlarıyla uğraşıyor. Oyunun ayrıca Windows, PS4 ve Xbox One platformlarına geleceğini de ekleyelim.

Death Stranding

Hideo Kojima’nın, muazzam eseri Metal Gear Solid’den ve Konami’den ayrıldıktan sonra 2015’te geliştirmeye başladığı Death Starnding bu yılın sonunda bizlerle olacak. İlgi çekici evreni ve Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux gibi isimlerle anlaşmasıyla, Death Stranding insanları kendisine çekiyor. Şimdilik sadece PS4’e çıkacağını bildiğimiz oyunun, ileriki zamanlarda bilgisayar üzerinden de oynanabilir hale geleceğini düşünenler var.

The Last of Us Part II

2016’da duyurusu yapılan bu oyun için insanlar çılgına dönüyor desek yeridir. Uncharted serisi ve Last of Us gibi yapımlarıyla oyuncuların gönlünde taht kuran Naughty Dog, 2018’de yayınladığı fragmandan beri ağzını açmıyor. Oyunun 2020’nin başlarında geleceği yönünde tahmin yürütenler de var, fakat resmi kaynaklı bir açıklama ne yazık ki bulunmuyor. Bildiğimiz bir şey varsa, o da insanlarının bu devam oyunu için sabırsızca bekledikleri ve çıktığı gibi alıp oynamak için hayal kurdukları.

 

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.