Ev / Listeler / En Güçlü Kadın Karakterler

En Güçlü Kadın Karakterler

Poster gg

Kadınların erkekler kadar güçlü olmadığını mı düşünüyorsunuz? Size göre kadın korunması gereken narin bir varlık mı? Şimdi o ön yargılarınızı bir kenara bırakın ve listemizi okumaya başlayın. Bu listedeki kadınlar hem ön yargılarınızı yerle bir edecekler hem de sizi kendilerine hayran bırakacaklar. Baştan söylemekte fayda var, bu listedeki kadınlar fiziksel güçleri ile değil, zorluklara direnebilen sert karakterlerinin güçleri ile listeye girdiler. Lafı uzatmayalım, karşınızda en güçlü kadın karakterler.

Elizabeth (Bioshock Infinite)

Alternatif evrenler arasında çeşitli şekillerde gördüğümüz Elizabeth hem özel güçleri, hem de sağlam karakteri ile belki de en unutulmaz yardımcı karakterlerdendi. Yaşadığı zorlu hayat onun karakterini oldukça güzel şekillendirmiş olacak ki, her zorluğun üstesinden gelmeyi başarıyor.

 Chell (Portal)

Hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz karakterimiz konusunda emin olduğumuz tek nokta onun gerçekten çok güçlü bir kişiliğe sahip olduğu. Adeta bir kobay faresi gibi kullanılan karakterimiz tüm bunlara bir an olsun sesini çıkartmıyor (evet gerçek anlamda hiç ses çıkartmıyor). İçinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için güvenebileceği şeyler yalnızca zekası ve Portal silahı.
 

Mei (Overwatch)

Bir bilim insanı olan Mei’nin zekası zaten tartışma konusu bile olamaz. Ancak zeka ve güçlü kişilik her zaman bir araya gelen özellikler değil. Ancak Mei ufak tefek sevimli görünüşünün altında bu iki özelliği gayet güzel birleştirerek çok zor bir durumdan yalnız başına kurtulmayı başarıyor. Hem de tüm dünya onun öldüğüne ikna olmuşken!

Max Caulfield (Life is Strange)

 

Max sıradan bir hayat sürerken her şey bir anda tepetaklak oluyor. Çoğu kişinin yıkılacağı bu durum karşısında Max hem kendi hem de çevresindeki insanların hayatlarını düzene sokmaya çalışıyor. Bu uğurda büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kalsa bile bundan bir an olsun şikayet etmiyor.

Ellie (The Last of Us)

Tehlikeler ile dolu, mahvolmuş bir dünyada hayatta kalmaya çalışan küçük bir kız olsanız ne yapardınız? Muhtemelen hiç birimiz Ellie gibi olaylara olgunca göğüs geremezdik. Ellie yaşından beklenmeyecek kadar büyük fedakarlıklar yapıyor, yol arkadaşına yardım ediyor ve bir an olsun şikayet etmiyor. Ne demişler, akıl yaşta değil baştadır.

Alyx Vance (Half-Life)

Tamam, kabul ediyoruz. Gordon Freeman gerçekten büyük bir kahraman ancak tüm övgüyü tek başına almayı hak ediyor mu? Hikayenin gayet göz önünde olan ancak kahramanlığından pek bahsedilmeyen karakteri Alyx, Freeman’a her zaman destek oluyor. Yeri geliyor onu koruyor, hatta kendini ve sevdiklerini özgürlük yolunda feda etmekten çekinmiyor. Birlikte harika bir çift oldukları da su götürmez bir gerçek.

Ciri (The Witcher)

Muhtemelen daha küçücük bir kızken başladığı Witcher eğitiminin de etkisi ile Ciri oldukça dayanıklı ve sert bir genç kadın haline gelmiş. Geralt ve Yennefer hayatlarını Ciri’ye borçlular. Onlarla yolları ayrıldıktan sonra acımasız düşmanlarından tek başına kurtulan Ciri, kesinlikle listeye girmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Faith (Mirror’s Edge)

Faith elinden alınan her şey için tüm düşmanları ile gözü kara bir biçimde karşılaşmaya hazır bir karakter. Bunu yaparken de yeteneklerinin yanında zekasına güveniyor. Geleceğin o göz boyayan atmosferi içerisinde, yolundan bir an bile sapmadan kendisine yapılan haksızlıkların bedellerini sorumlularına ödetmek için her yolu denemeye hazır.

Komutan Shepard (Mass Effect)

Onlarca gezegen, en az bir o kadar da uzaylı ırkı ve sayısız düşman… Komutan Sheppard tüm bu kargaşanın içinde hem yoldaşlarına liderlik ediyor hem de düşmanları ile çetin savaşlar veriyor. İyi bir komutan olduğu ise her halinden belli. Farklı ırklardan oluşan bir mürettebatı bir arada tutmak hiç de kolay olmasa gerek.

Lara Croft (Tomb Raider)

Birincinin kimseyi şaşırttığını sanmıyorum ama Lara Croft gerçekten de bu listenin zirvesinde yer almayı hak eden yegane karakter. Genç yaşta anne ve babasını kaybetmiş olması onu yıkmamış. Buna ek olarak ailesinden kalan devasa serveti ve rahat yaşam imkanlarını bir kenara bırakarak kendini arkeolojiye adamış. Babasının izinden giderek büyük bir arkeolog olmaya çalışıyor ve bu yolda neredeyse hiç yardım almıyor.

Karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz? Listeye girmeyi hak eden ancak unuttuğumuz hangi karakterler var? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.