Ev / Listeler / En İyi 10 Süper Kahraman Oyunu
Poster gg

En İyi 10 Süper Kahraman Oyunu

Süper kahramanlar geçmişten bugüne kadar popülerliklerini yitirmek bir yana, giderek arttırarak günümüze kadar ulaştılar. Art arda gelen süper kahraman oyunu ve film haberlerini de göz önünde bulunduracak olursak bu furya daha bir hayli sürecek gibi görünüyor. Peki süper kahramanların video oyunlarına yansımaları nasıl olmuş? Gelin bu oyunların en iyi 10 örneğini hep birlikte inceleyelim.

-DC Universe Online

MMORPG türündeki bu oyunda dilediğiniz DC karakterini seçerek oyunun dünyasına dalabilirsiniz. Oyunun Free to Play olması da işin bir diğer artısı. Dilerseniz Batman olup oyunda suç ile savaşın, yok iyi adam olmak bana göre değil derseniz de Joker olarak terör estirin. Oyunda DC’nin popüler her karakterinin bulunması da karakter çeşitliliği açısından gayet başarılı bir iş çıkartıyor.

-Marvel Ultimate Alliance

Marvel evrenine dahil karakterler içerisinden seçeceğiniz dört tanesi ile kuracağınız bir ekiple size hikayeyi deneyimleme fırsatı sunan oyun özellikle de tek bir karaktere bağımlı kalmak istemeyenler için tam olarak aradıkları şey. Ekibinizde bulunan her karakterin ayrı özel yetenekleri ve saldırı tarzları olduğu için her farklı karakter kombinasyonunda stratejinizi gözden geçirmenizi hatırlatmakta da fayda var.

-Ultimate Marvel vs Capcom 3

Birbirinden farklı iki farklı evren ve karakterleri bir araya getiren bu oyunda aklınıza hayalinize gelmeyecek dövüşler yapmanız mümkün. Mesela birbirinden alaycı iki karakter olan Dante ve Deadpool kapışmasını kim görmek istemez ki? Bu çok mu sıkıcı geldi, öyleyse bir de arcade efsanesi Megaman ile Iron Man’i kapıştırmayı deneyin. Bu oyun beklentilerinizi kesinlikle karşılayacaktır.

-Injustice 2

Listenin diğer isimlerinden de anlayacağınız üzere DC bu süper kahraman işini video oyunlarına dökmeyi iyi beceriyor. Injustice 2’de bayrağı Injustice’ın bıraktığı yerden alıp bir adım öteye taşıyan bir oyun. Green Lantern mi olacaksınız yoksa biraz yaramazlık yapmak için Harley Quinn mi? Seçim sizin.

-Spider-Man 2

Yok yahu ne ağlaması, gözümüze toz kaçtı. Bir neslin aklına Spider-Man denince gelen iki şey var. Birincisi Örümcek Adam’ı hakkıyla canlandıran aktör Tobey Maguire, ikincisi ise bu oyun. Açık dünyada dilediğimiz yere ağ ata ata gezdiğimiz bu oyunun bizler için yeri çok ayrı.

-Lego Marvel

Lego oyunlarının kendine has şirin grafik yapısı ve espri anlayışını süper kahraman teması ile oldukça başarılı bir biçimde harmanlayan oyun için elbette listemizde sonuna dek yer var. Bir yandan süper güçleri olan birbirinden havalı karakterleri kontrol ederken bir yandan da Lego dünyasının sevimli atmosferinde kaybolmak istiyorsanız aradığınız oyun bu.

-X-Men Origins: Wolverine

Aynı adlı filmin bir oyun uyarlaması olan oyunda adından da anlaşılabileceği gibi kontrol ettiğimiz karakter Logan. Zaman zaman filmden ayrılan olay örgüsü ile oyun özellikle de Wolverine hayranları için değişik bir hikaye sunuyor.

-Deadpool

Alaycı, umursamaz ve en önemlisi 4. duvarı yıkan karakterimiz Deadpool ile alabildiğine komik ve bir o kadar da kaliteli bir maceraya hazır mısınız? Deadpool bir video oyunu olarak beklediğiniz her şeyi size sunabilecek bir yapım. Birbirinden zorlu mücadeleler sırasında Deadpool’un araya sıkıştıracağı birkaç komik cümle ile kaybettiğiniz tüm motivasyonu kazanıp oyuna yüzünüzde hafif bir gülümseme ile devam edebilirsiniz.

 

-Batman Serisi

Süper kahraman oyunları içerisinde gizlilik temalarını en iyi işleyen oyun hiç şüphesiz Batman serisi. Gotham şehrinin kara şövalyesi olarak adalet dağıttığımız oyun yalnızca Batman hayranlarının değil, öteki oyuncuların da dikkatini çekmiş durumda. Bu başarısını ise sağlam grafikleri, sürükleyici hikayesi ve ortalama üzeri oynanışına borçlu.

-Marvel’s Spider-Man

Birçoğunuzun tahmin ettiği gibi en iyiyi sona sakladık. Marvel’s Spider-Man oyun gündemine öyle bir düştü ki yarattığı etkiler hala devam ediyor. Oyun hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok. Muazzam grafikler, akıcı combolar ve bir süper kahraman olduğunuzu sonuna kadar hissettiren bir oynanış… Bir oyuncu daha ne isteyebilir ki?

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Emre Çakıcı

    The Punisher nerede :((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.