Ev / Listeler / En İyi 2 Boyutlu Bilgisayar Oyunları

En İyi 2 Boyutlu Bilgisayar Oyunları

Poster gg

Merhaba Oyungg okurları, bu yazımızda En İyi 2 Boyutlu Bilgisayar Oyunları listesini yazdım tamamen özgün olup hiçbir listeden alıntı yapılmamıştır, tamamen özgün düşünceme dayalıdır. İyi okumalar.

Stardew Valley

 26 Şubat 2016 tarihinde Chucklefish tarafından piyasaya sürülen Stardew Valley benim oynadığım en iyi çiftlik oyunları arasında yer alıyor. Role play bir oyun olan, bu oyunda bol bol balık tutuyoruz, para kazanıyoruz, yeni arkadaşlarla tanışıyoruz, kılıcımızı kuşanıp madenlere iniyoruz, görevler yapıp etkinliklere katılıyoruz. Hikayesi de oldukça zevkli, bize çok çeşitli bir oyun sunan Stardew Valley en iyi 2 boyutlu bilgisayar oyunları listeme kesinlikle giriyor. Stardew Valley Başlangıç Rehberi, yazıma girerek de Rehbere ulaşabilirsiniz. 

Limbo

Limbo, 2 Temmuz 2010 tarihinde bağımsız bir firma olan Playdead tarafından geliştirilmiş 2 Boyutlu bulmaca-platform oyunudur. Değişik karanlık teması ve hikayesi ile VGX En İyi Bağımsız Oyun Ödülünü de kazanmıştır. Bu tarz oyunları seviyorsanız, Limbo sizin için iyi bir alternatif olabilir. Kendisini Steam’den temin edebilirsiniz.

Terraria

Terraria, 16 Mayıs 2017 tarihinde Re-logic firması tarafından piyasaya sürülen 2 boyutlu hayatta kalma oyunudur. Platform oyunu diyebileceğimiz aksiyon-macera/rol yapma oyunu olarak geçiyor. Kendisini Steam’dan satın alabilirsiniz

Super Meat Boy

Super Meat Boy biraz yetenek isteyen oyunlardan bir tanesi. 20 Ekim 2010 tarihinde piyasaya sürülen Platform oyunlarından bir tanesidir. Arkadaşlarla oynaması çok zevkli, özellikle de cezalı challenge falan yaparsanız aklınıza gelen ilk oyunlardan bir tanesi. Tek başına da oldukça zevkli olan oyunu sinir hastası değilseniz oynamanızı öneririm. Oyun sadece PC değil PlayStation4, Xbox 360, Android ve Nintendo Switch gibi daha birçok platformda oynayabilirsiniz.

Undertale

Undertale, Toby Fox tarafından yapılan 2 boyutlu 8-bit bir RPG oyunudur. Oyunda tam 101 parçadan oluşan bir Soundtrack bulunuyor. Oynarken kafanızı değişik evrenlerde dolaştıran bu güzel yapım kesinlikle hikayesi en iyi diyebileceğim oyunlar arasına da girmeyi başarıyor. Eşsiz müzikleri ve hikayesiyle sizi gerçekten başka evrenlere yolculuk yaptırıyor. Kesinlikle bu oyunu oynamanızı öneriyorum.

Shank

Shank, 24 Ağustos 2010 tarihinde Electronic Arts tarafından piyasaya sürülmüştür. Aksiyon ve hack and slash oyunu olarak çıkan Shank, hikayesi ve oynayış açısından 2 boyutlu oyunların denemelik gözdesi diyebiliriz. Oynarken çok zevk veren oyunlardan bir tanesi üstelik çok düşük sistem gereksinimleri istediği için birçok oyuncu bu oyunu oynayabilir. Birinci oyunu beğenildiği için 7 Şubat 2012 tarihinde Shank 2 adlı oyun çıktı ancak birinci oyun kadar bana zevk vermedi.

SpeedRunners

26 Ağustos 2013 tarihinde piyasaya sürülen SpeedRunners arkadaşlarla oynayabileceğiniz çok güzel 2 boyutlu multiplayer bir oyundur. Steam’den temin ederek arkadaşlarınızla ve online oynayarak çok eğlenebilirisiniz. Youtuberlar da dahil birçok yayıncı kendisini oynarken video çektiği için, diğer oyunlara nazaran bu oyun daha çok tanındığını söyleyebilirim.

 

En İyi 2 Boyutlu Bilgisayar Oyunları listemi okuduğunuz için teşekkür ederim umarım faydalı bir yazı olmuştur. İyi okumalar oyungg ailesi.

 

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir Yorum

  1. Stardew ve limbo ilgi çekici duruyor aslında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.