Ev / Listeler / En İyi Gizlilik Oyunları

En İyi Gizlilik Oyunları

Valorant names

Büyük çatışmalar size göre değil mi? Düşmanlarınızı alt etmek için gölgelerin içinde gizlenmek sizin için daha iyi bir yol mu? Öyleyse okurumuz Deniz Durukan’ın da katkıları ile hazırladığımız bu liste tam da size göre. En iyi gizlilik temalı oyunlar bu listede, hepinize iyi okumalar.

-Dishonored Serisi

Gizlilik deyince aklımıza gelen ilk oyunlardan biri Dishonored. Değişik özel güçlerimiz ve çeşitli silahlarımız ile şahsımıza karşı yapılan haksızlıkların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Tabi çatışmanın içine direkt olarak atlamak da bir seçenek, ancak sonucun ne olacağını deneyin ve kendiniz görün.

-Hitman Serisi

Kıyafet değiştirip kaybolmasıyla, susturuculu tabancası ve ensesindeki barkod dövmesi ile dikkatleri üzerine çeken karizmatik ajanımız 47‘nin hikayesi oyun tarihinin en güzel gizlilik oyunlarından biri. Türünün kendinden sonra gelen oyunlarına yeni bir yol açan Hitman serisi, kolay unutulacak cinsten değil.

-Tom Clancy’s Splinter Cell

Neredeyse ikonik hale gelen gece görüş gözlüğü ile karanlıklarda saklanan karakterimiz düşmanlarını alt etmek için gizliliği tercih edenlerden.

-Assassin’s Creed Serisi

Oyunda nasıl bir yol izleyeceğiniz tamamen oyun tarzınıza göre şekilleniyor. İsterseniz düşmanlarınızın tepesine atmaca misali çöken bir gölge olun, isterseniz göğüs göğüse destansı çarpışmalara girin. Ancak unutmayın, gizlilik bir assassin için en önemli silahtır.

-Far Cry Serisi

Eğer gizliliği oyunda kendimiz oluşturuyor olsaydık bu oyun muhtemelen listemize giremezdi. Ama oyundaki yetenek ağacında gizlilik için ayrılan bir bölüm var. Özellikle de outpost ele geçirme konusunda gizlilik bir hayli önemli hale gelebiliyor.

-Thief Serisi

Bu seride korku ve çaresizliğin yükseldiği bir şehrin en iyi hırsızlardan biri Garrett‘ın macerasına ortaklık ediyoruz. İstediğiniz gibi ilerleyebilirsiniz ancak oyunun adının hakkını vermek için bir hırsızın gizlilik içinde iş bitirdiğini unutmayın.

-Manhunt

Rockstar‘ın yapımcılığında önümüze sunulan bir şiddet patlaması olan oyunda karakterimiz pek güçlü olmadığı için genelde gizlilik içinde ilerliyoruz.

 -Batman Serisi

Çizgi romanlardan oyun dünyasına başarılı bir biçimde transfer olan dedektifimiz gizlilik konusunda usta bir dedektif. Yüksek yerlerden düşmanınızın üzerine atlayabileceğiniz tek oyunu Assassin’s Creed mi zannettiniz? Öyleyse henüz Batman‘in simsiyah pelerini ile düşmanlarının üzerine süzülüşünü görmemişsiniz.

 -Metro Serisi


Tamam kabul, gizlilik bu oyunun birincil türü sayılmaz ancak daracık metro tünellerinde azıcık cephane ile çatışmaya girmek pek de mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden düşmanınıza sessizce arkadan yaklaşıp işini bitirmeniz daha geçerli bir yöntem diyebiliriz.

 -Metal Gear Serisi

Şu görseldeki hareketin güzelliğine bakar mısınız? Böyle bir mekaniği barındıran bir oyunun listeye girmemesi çok zordu. Hideo Kojima‘nın ellerinden çıkan bu sanat eseri listemize girmeyi sonuna dek hak ediyor.

Listemize giren oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Unuttuğumuz hangi oyunlar var? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.