Ev / Listeler / En İyi Mortal Kombat Ninjaları

En İyi Mortal Kombat Ninjaları

Poster gg

Evet efendim bu listemizde en iyi Mortal Kombat ninjalarını derledik. Hazır Mortal Kombat 11 çıkmışken şu karizmatik ninjalara bir bakalım dedik.

Bu ninjaların bazılarının yeni hali aslında pek ninjaya benzemiyor. O yüzden eski hallerini baz alacağız.

Cyber Ninjalar

Lin Kuei klanının karizmatik ama bir o kadar da sorun çıkaran ninjalarıdır. Kendileri sadece bütün Lin Kuei ordusunu robot yapmak istiyorlar. Fakat klanın bir kısmı istemediğinden dolayı klanda bir iç savaşa neden olmuşlardır.

Reptile

Reptile benim gözümde eskiden daha karizmatikti. Mortal Kombat 3’deki halinden bahsediyorum tabi ki. Çünkü hem insan hem de kertenkeleye dönüşebilen biridir kendisi.

Ermac

Ermac bildiğiniz gibi aslında bir kodlama hatasıyla çıkan bir karakterdir. Kendisinin ruh toplama gücü vardır. Binlerce masum ruhu taşıyan bu ninja, Mortal Kombat 3′de esmer biriydi. Tabi ki tek aparkat ile kafa koparma hareketini unutmak mümkün değil.

Smoke

Robot olmayan Smoke bence daha iyiydi. Noob Saibot ile de zamanında iş birliği kurmuşluğu bile vardır. Her ne kadar kendisi Mortal Kombat 2 ve 3 de Scorpion’un spear hareketini çalmış olsa da gönlümüzde bir yeri vardır kendisinin.

 Noob Saibot

Oyundaki en karizmatik ninjalardan biridir Noob Saibot. Kendisi aslında Sub-Zero’nun abisidir. Fakat Scorpion intikam uğruna Noob’u (önceki adıyla Bi-Han) öldürdükten sonra Quan Chi Bi-Han’ı diriltip gölge yeteneği vermiştir. İçinden kendisine benzer bir gölge çıkartıp tatlış kombolar yapmamız mümkün. Tabi Mortal Kombat 3’de sadece basit hareketler yapabiliyoruz. Her ne kadar Sub-Zero’nun abisi olsa da artık birbirlerinden nefret ediyorlar. Hatta Sub-Zero’nun “Aynı kanı paylaşıyoruz ama kardeş değiliz.” Dediğini duymak mümkündür efendim.

Sub-Zero

Asıl adı Kuai Liang olan bu ninjanın gün gelip Lin Kuei’nin başına geçeceğini kim bilebilirdi ki? Suikastçılıktan “Grandmaster Sub-Zero” ünvanını alacağını kim bilebilirdi? Kendisi her ne kadar zamanında Scorpion ile kanlı bıçaklı olsa da artık bazı işler değişti. Adam yaşlandıkça daha mı yakışıklı oluyor bana mı öyle geliyor ya? (Mortal Kombat X’deki Sub-Zero favorimdir. Tabi ki Mortal Kombat 3’deki kendini kardan adam yapan Sub-Zero’da gönlümüzde).

Scorpion

Gelelim oyundaki favori karakterime. Scorpion bana göre tartışmasız en karizmatik karakterdir. Kendisi iblis, şeytan, revenant ve daha sayabileceğimiz bütün havalı kelimeleri hak ediyor. Spear attıktan sonra GET OVER HERE! ya da COME HERE! demesi tüylerimi diken diken ediyor. Scorpion’a beslediğim aşkı başka hiçbir karaktere beslemedim. Kendisi çoğu zaman kendi emellerine kafa yoran birisidir. Her zaman kendi intikam ateşi ön plandadır. Sonradan ise Shirai Ryu klanının başına geçmiştir. Evet suikastçılıktan Master Hasashi ünvanını almıştır. Kendisi revenant halinden sonra (ki revenant hali daha karizmatikti.) Hanzo Hasashi kimliğine geri bürünmüştür. En azından öfkesi biraz daha dindi ve Sub-Zero ile aradaki ‘buzları’ eritti. (Bu berbat espiri için herkesten özür diliyorum). Bu karakter de çok karizmatik ve yakışıklı (Yine Mortal Kombat X için konuşuyorum.) Ne diyebilirim ki aşığım bu karaktere!

Evet efendim bir listemizin daha sonuna geldik. Oyun  dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.