Ev / Listeler / En İyi Oyun Müzikleri 2

En İyi Oyun Müzikleri 2

Poster gg

Selamlar sevgili OyunGG okurları, bundan neredeyse 1 yıl önce en iyi oyun müzikleri listesi yapmış ancak devamını bir türlü getirememiştik. Bugün oyunlarda atmosferi yansıtan, bizi  oyun karakterlerinin iç dünyasına götüren birbirinden güzel oyun müziklerini sizler için yeniden derledik.

 

Oyunların da tıpkı filmler ve diziler gibi müzikleri vardır. Oyunun verdiği duyguyu anlamamız için bize yardımcı olan oyun müzikleri bazen o kadar iyi olabiliyor ki müzik arşivlerimize bile koyabiliyoruz.

– The Sims Theme Song

Bir zamanlar oyuncuları kendine bağımlı eden efsane serinin ilk oyunu The Sims‘in bu müziği ruhumuzu dinlendiriyor.

-Life is Strange-To All of You 

Life is Strange çıktığı yıl bazı eleştiriler alsa da genel olarak sevilmişti ancak oyunun müzikleri hepimizden tam not aldı.

-Guitar Hero 3 Tom – Morello Guitar Battle Song

Müzik deyince ilk akla gelen oyunlardan biri olan Guitar Hero serisi, oyundan alınan zevkin yanında kulaklarımızın pasını da siliyor.

-Final Fantasy VIII – Liberi Fatali

Final Fantasy, daha  çok oynanışı ve hikayesiyle aklımıza kazınmış olsa da müzik konusunda da oldukça başarılı bir seri olduğunu kimse inkar edemez.

-To the Moon – Everything’s Alright

En iyi oyun müzikleri listesi yapıp da To The Moon‘u koymamak olmazdı. İşte imkansızlıklarla geliştirilen güzel oyunun bir o kadar da güzel müziği.

-Finding Paradise – Wish My Life Away

Yine bir indie oyun müziği ile listemize devam ediyoruz. Maceradan maceraya atıldığımız oyunun müzikleri de gerçekten başarılı.

-Battlefield 4 Main Theme

Savaşın karmaşasını iliklerimize kadar hissettiren bu müzik bizi duygudan duyguya sokuyor.

-Crysis 3 Main Theme

Bizzat kendi müzik listemde olan Crysis 3 Main Theme, henüz keşfedilmemiş müthiş bir oyun müziği.

-Assassin’s Creed 2 – Ezio’s Family

Şüphesiz Assasin’s Creed serisinin en iyi müziklerinden biri. Yıllardır dinlediğim ve çevremdeki herkese önerdiğim enfes bir müziktir. Dinlemediyseniz çok şey kaçırdınız.

-Max Payne 2 Main Theme

Efsane seri Max Payne‘nin ilk oyunu için yapılmış fakat diğer 2 oyunda da kullanılan, New York‘un karanlık atmosferini anımsatan harika bir müzik.

En iyi oyun müzikleri 2 listemizin sonuna geldik sizler de sevdiğiniz oyun müziklerini yorumlarda yazabilirsiniz. Bir önceki en iyi oyun müzikleri yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Daha çok liste için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın, iyi oyunlar!

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.