Ev / Listeler / En İyi Simülasyon Oyunları
Poster gg

En İyi Simülasyon Oyunları

Selamlar OyunGG okurları! Simülasyon oyun türü son zamanlarda pek yaygın olmasa da büyük bir kitleye hitap ediyor. Gerçek hayattaki bazı meslekleri ve spor türlerini birebir aynı şekilde ekranlarımıza yansıtan yapımcılar bizlere en gerçekçi oyun deneyimini sunuyor. Özellikle gerçekçilik takıntısı olan ve fantastik evrenlerde geçen oyunlardan bıkan oyuncular için bulunmaz nimetler olan oyunları sizler için listeledik. 

5- Football Manager Serisi

SEGA bünyesinde Sports Interactive tarafından geliştirilen Football Manager serisi bizlere müthiş bir menajerlik deneyimi sunuyor.  Büyük ve sadık bir hayran kitlesine sahip olan oyun, o kadar bağımlı edici ki günün neredeyse 24 saatini bilgisayar başında geçiren azımsanamayacak bir kitle var. Heyecan dolu maçlara çıkıp, kupadan kupaya koştuğunuz Football Manager serisi listemize girmeyi kesinlikle hak ediyor.

4- Car Mechanic Simulator

Eğer bir modifiye tutkunuysanız bu oyun tam size göre. Red Dot Games tarafından geliştirilen Car Mechanic Simulator oyununda her parçayı kendiniz takıyor, zevkinize göre modifiye ediyorsunuz. En ince ayrıntıya kadar tamamen kendi emeğimizle ortaya çıkan arabamızla şehirde gezebiliyor ve kız meslek lisesi önünde yanlayabiliyorsunuz.

3- Euro Truck Simulator 2

Simülasyon deyince aklımıza gelen sayılı oyunlardan biri var sırada. İşte karşınızda SCS Sowftware tarafından geliştirilen efsane oyun Euro Truck Simulator 2! Şüphesiz oyun dünyasının en iyi nakliyat simülasyon oyunu ETS 2 bizlere hem gerçekçi bir oyun deneyimi hem de basit ve kolay öğrenilen oynanışıyla keyifli yolculuklar sunuyor.

 

2- Farming Simulator

Oyun dünyasının en popüler simülasyon oyunlarından biri olan Farming Simulator bizlere olabildiğince gerçekçi ve eğlenceli bir çiftçilik deneyimi sunuyor. Çeşitli araçlarla tarlamızı sürüyor, arkamıza yaslanıp hasadını bekliyoruz. Eğer bir simülasyon oyuncusuysanız bu oyunu denemeden geçmeyin.

1- ARMA

Askeri simülasyon dalında bir devrim yapan, her babayiğidin oynayamayacağı bir oyun ile listemizi sonlandırıyoruz. ARMA serisi ilk oyunuyla bir askeri simülasyon oyununun nasıl olması gerektiğini tüm oyun dünyasına öğretmişti. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş detaylar, uzun ve bir o kadar da tehlikeli görevler ve tabii mod desteği. Daha sonra serinin 2. oyunu ile multiplayer yönüne de müthiş eklemeler yapan geliştiriciler özellikle Takistan mapi ile roleplay severleri kendine çekmişti. Şu an serinin 3. oyunu ile büyük bir hayran kitlesine oluşan ARMA dolu dolu ek paketler ile oyunu canlı tutuyor.

 

 

 

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.