Ev / Listeler / En İyi Vahşi Batı Temalı Oyunlar

En İyi Vahşi Batı Temalı Oyunlar

Valorant names

Son zamanlarda Red Dead Redemption 2 rüzgarı esmekte ve haliyle oyuncuların vahşi batıya olan ilgisi artmakta. Biz de hem vahşi batıya olan açlığınızı gidermek hem de unutulan efsaneleri hatırlatmak için bir liste yaptık. 

8- Outlaws

Eski göründüğüne bakmayın. Döneminin en iyi western oyunlarından biri olan kesinlikle oynanması gereken bir klasik.

7- Gun

Listemizin 7. sırasında Gun var. Benim için de yeri ayrı olan, oynadığım dönemlerde adeta bağımlısı olduğum bu açık dünya, western yapımı, oyuncuyu sürükleyici bir maceraya atıyor.

6- Call of Juarez Bound in Blood

Call of Juarez serisinin altın yıllarında pek çok oyuncuyu kendine aşık eden yapım harika bir FPS Western deneyimi sunuyor.

5- West of Loathing

2D görüntülerine aldanmamak lazım çünkü West of Loathing hem mizahı, hem de rol yapma dinamikleri ile oyun oldukça eğlenceli.

4- Sunset Riders

Bir dönemin efsanelerinden Sunset Riders atari salonlarında boosları ile oyunculara ter döktürmüştü. 1997 yılında çıkan oyun, oyuncuların en çok jeton harcadığı oyunlardan biridir.

3- Desparados Wanted or Alive

Harika yapay zeka, her biri kendine ait yeteneklere sahip olan karakterler ile Commandos serisine bir hayli benzeyen oyun hem vahşi batı temalı oyunlar hem de Commandos serisini sevenler için harika bir yapım.

2- Call of Juarez: Gunslinger

Şu an Call of Juarez Cartel oyunu ile iyice düşüşe geçen serinin pek çok oyuncuya göre en iyi oyunu. Kısa ama iyi hikayesi, vuruş dinamikleri ve hikaye anlatımı ile çok iyi bir Western oyunu.

1- Red Dead Serisi

Gelmiş geçmiş en iyi açık dünya serilerinden biri olan Red Dead serisi hem hikayesi hem açık dünyası ile tam bir şaheser. Serinin yeni oyunu Red Dead Redemption 2 ile Rockstar çıtayı iyice yükseltti. Sayısı epey az olan vahşi batı temalı oyunlar arasında çığır aşan bu seri kesinlikle oynanmalı.

Daha fazla liste için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmayı unutmayın, iyi oyunlar!
Facebook Grubumuz 

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.