Ev / Listeler / Kalkan Duvarının Ardında: En İyi Viking Oyunları
Poster gg

Kalkan Duvarının Ardında: En İyi Viking Oyunları

Viking oyunları listemizde kalkan duvarının ardında birleşip, dalgalı denizlerde seferlere çıkan yiğit savaşçıları övdük. Viking ve nordik atmosferi en iyi yansıtan oyunları sıraladık.

Vikingleri anlatan birçok film ve dizi yapıldı. Savaşı seven bu barbar kavimi The Last Kingdom ve Vikings gibi birçok eserde izledik ve tanrılarına olan bağlılıklarına, asla tükenmeyen azimlerine hayran kaldık. Peki Vikingler oyun dünyasında da kendine yer bulabildi mi?

En iyi Viking oyunlarını listelediğimiz bu yazıda bu vahşi kavmi en etkili şekilde yansıtan oyunlardan bahsettik.

Jotun

Viking oyunları listemizde kendine yer edinen Jotun, bağımsız bir yapım. Jotun’un hikayesi Valhalla’ya alınmayan Thora’nın etrafında şekilleniyor. Tanrıların acıyıp bir şans daha verdiği Jotun’da naif çizimlerin oluşturduğu nordik bir maceraya atılıyoruz. Mitolojinin güçlü dokunuşlarıyla süslediği Jotun, eğlenceli ve bir o kadar da zor bir oynanış deneyimi sunuyor.

 

The Banner Saga

Hassas çizimlerle Nordik bir dünya sunan The Banner Saga, etkileyici hikayesiyle sizi alıp götürüyor. Stoic Studio tarafından geliştirilen oyunda bir Viking karavanını koruyup, gizemli düşmanlara karşı mücadele veriyorsunuz.

Muazzam müzikler ile süslenen The Banner Saga, asla kaçırılmaması gereken bir Viking deneyimi sunuyor.

 

Northgard

Tema fark etmeksizin her listede kendine yer bulan, nispeten eskimiş ama efsaneliğini kaybetmemiş bir türdür RTS. Northgard’da türün en güncel örneklerinden biri. Viking oyunları listemizde başta gelen oyun, gerçek-zamanlı strateji ile Viking atmosferini harmanlıyor. Northgard’da farklı klanları yönetebiliyor ve Yggdrasil’in kontrolünü almaya çalışarak mücadele veriyorsunuz.

Farklı oyun modlarına sahip olan Northgard’da kazanmak için bir Norse gibi davranmalısınız. Oyunun çok oyunculu bir modu da mevcut. Kaynaklarınızı koruyarak, büyük ve güçlü bir Viking yerleşkesi kurmak sizin elinizde.

 

For Honor

Üç büyük krallığın savaştığı For Honor’da oldukça kuvvetli bir Viking savaşçısı olup, baltayı sağdan sola savurup samuray öldürmek mümkün. Samuraylar, şövalyeler ve Vikingler arasında geçen kadim bir mücadeleyi konu alan For Honor’da, harika animasyonlar ve etkili savaş atmosferi eşliğinde gerçek bir Viking olabilirsiniz.

Valkyrie, Berserker, Warlord ve Raider gibi birçok Viking sınıfını kullanabildiğiniz oyunda verdiğiniz her savaş Viking krallığını zafere götürüyor. Ubisoft tarafından geliştirilen For Honor sürekli zenginleştiriliyor ve yeni içerikler ile güncel tutuluyor. Gerçek bir Viking deneyimi için For Honor’a bir şans daha vermeye ne dersiniz?

For Honor İçin Bir Şans Daha!

 

Hellblade: Senua’s Sacrifice

En iyi Viking oyunları deyince akla gelen oyunlardan biri de Hellblade: Senua’s Sacrifice. Şizofren bir ana karaktere hayat verdiğimiz oyun, mitoloji ve psikolojiyi birleştiriyor ve etkileyici hikaye ile dudak uçuklatan bir deneyim yaşatıyor.

Uygun bir fiyat ile çıkış yapmış olan Hellblade: Senua’s Sacrifice, Kelt kabilesinden bir savaşçının hem Tanrılara, hem de kendisine karşı verdiği savaşı anlatıyor. Kafasındaki hiç susmayan sesler yüzünden hem depresif hem de etkileyici bir atmosfer yaratan Hellblade: Senua’s Sacrifice, epik ve unutulmaz bir macera sunuyor.

Kocasının kayıp ruhunu arayan Senua’nın bu macerada tek dostu hayaletler. En büyük savaşı da kafasının içerisinde.

 

BONUS: God of War

Bir oyunun sunabileceği her şeyi fazlasıyla sunmuş ve bunu belki de yapılabilecek en güzel şekilde yapmış olan son God of War oyununda Kratos ile Norse mitolojisinin derinliklerine iniyoruz. Ödülleri toplayıp götüren God of War, muazzam savaş animasyonları ve inanılmaz hikayesi ile Yunan mitolojisinden çıkıp Norse dünyasına giriyor ve bize hayat boyunca unutamayacağımız bir deneyim yaşatıyor.

Tam olarak Viking temalı bir oyun olmasa da, God of War’ın Nordik dünyaya yaptığı güzel girişten dolayı listemize eklemek istedik. En iyi viking oyunları listemiz burada sona eriyor. Sizce listede olmayı hak eden diğer oyunlar nelerdir?

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.