Ev / Listeler / En İyi Warhammer 40K Oyunları
Poster gg

En İyi Warhammer 40K Oyunları

Warhammer 40K evreni, Games Workshop firmasının 1980’lerin sonlarına doğru piyasaya sürdüğü, minyatür figürler ile oynanan, masa üstü bir strateji oyunudur. Ülkemizdeki bilinirliği yurt dışına nazaran oldukça az olsa da, sadece savaş ve ölümün olduğu bu evrenin kitaplarını okuyup, oyunlarını oynayanlar da yok değil.

Warhammer 40K, 41.milenyumun sonlarında, savaş ve ölüm ile dolu karanlık bir evreni resmeder. Birçok ırkın güç hakimiyeti üzerine verdiği mücadelelerde iyi ve kötü yoktur. Irkların ölesiye savaştığı evreninin video oyunları dünyasında da oldukça büyük bir yeri var.

RTS’ten, TPS’ine, RPG’sinden, uzay gemisi stratejisine kadar birçok türde kendine yer edinen Warhammer 40K oyunları merceğimiz altında!

 

Warhammer 40K: Dawn of War II

Farklı birimlere ayrılmış Space Marine birliklerini, karakterinizle yönettiğiniz Dawn of War II; en sevdiğimiz RTS oyunlarından biridir. Oyun, evrene uygun sefer (campaign) modu, geliştirilebilir birlikler, RPG-vari karakter geliştirmeleri de sunuyor.

Klasik Company of Heroes anlayışını Warhammer 40K evrenine taşıyan oyunun geliştiriciliğini Relic Entertainment üstlenmişti. Dawn of War III’ün yetersizliğine, Dawn of War I’in ilkelliğin karşı ortada güçlü bir şekilde duran Dawn of War II kesinlikle oynanması gereken oyunlardan biri.

Dawn of War II’yi daha önce bu listemizde de anmış. Nispeten daha detaylı bir şekilde incelemiştik.

Bu Hafta Strateji: Nerede O Eski RTS Oyunları?

 

Battlefleet Gothic: Armada

Warhammer 40.000 evrenindeki insan ırkının gotik mimarisini taşıyan savaş gemileri, uzayda verilen yıkım mücadelesi, Ork korsalar ve dahası…

Battlefleet Gothic: Armada, devasa gemiler ile birçok ırka karşı savaştığınız bir strateji oyunu. Adeta uçan binaları kontrol ettiğiniz oyunda deniz mücadelelerini andıran uzay savaşlarına katılıyorsunuz. Chaos’a karşı mücadele ettiğiniz ana hikayenin yanında, diğer ırkların gemilerini kontrol edebildiğiniz seferler de mevcut.

Sonsuz uzay boşluğunda hakimiyet elde etmek sizin elinizde.

 

Space Hulk: Deathwing Enhanced Edition

İşte Warhammer 40K evreninin acımasız ve ölüm dolu dünyasının en etkili şekilde yansıtan oyunlardan biri. Space Hulk: Deathwing, yaratıklarla kaynayan kovanları ölesiye temizlediğiniz bir FPS oyunu. Space Hulk adı verilen üst seviye insan askerlerini canlandırdığınız oyunda “şalteri kapatıp sabaha kadar öldür” anlayışı, stratejik seçeneklerle de güçlendirilmiş.

Karakterinizle birlikte göreve katılan diğer iki Space Hulk’ın ne yapacağını, nerede duracağını ve hangi silahlar kullanacağını belirleyebilirsiniz. Space Hulk, karakterinizi geliştirme, elektrik dalgası gibi alan hasarı veren özelliklerle güçlendirme gibi seçenekler de sunuyor. Oldukça etkileyici grafikleri, gerçekçi hissettiren oynanışı ve karakter tasarımlarıyla Space Hulk: Deathwing listemizde iyi bir yeri hak ediyor.

Karanlık uzay gemilerinde “battlebrother” yani savaş kardeşlerinizle verdiğiniz mücadele İmparator’u memnun edecek. Oyun PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları üzerinde oynanabilir.

 

Warhammer 40K: Space Marine

Listemizin zirvesindeki oyun ise Warhammer 40K: Space Marine. Space Marine serinin sadece iyi bir halkası olmakla kalmıyor, en iyi TPS oyunlar listesinde de güzel bir dereceyi hak ediyor. Captain Titus isimli bir Ultramarine karakterine hayat verdiğimiz oyunda, testerekılıcımızı Ork kanına buluyor ve insan bir süper askeri canlandırıyoruz.

Bizimle birlikte savaşan başka Ultramarine askerler ile Chaos‘a karşı verilen mücadele, iyi hikaye anlatıcılığıyla taçlandırılmış. Hem oynanış, hem de senaryo açısından bizden güzel bir puan alan oyun, listemizin zirvesine oturuyor.

Akıcı hikayesi, keyifli oynanışı ve tatmin edici karakterleriyle Warhammer 40K severlerin gözdesi haline gelen oyun, evrene hakim olmayanları da memnun edebilecek bir yapım.

 

Oyun dünyasındaki ve tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.