Ev / Listeler / En Sağlam 10 Kötü Karakter

En Sağlam 10 Kötü Karakter

Valorant names

Kimimizi çıldırtan, kimimizin gönlünde taht kuran o sinema karakterleri. Bazen filmlerin başrolünün tamamlayıcısı, bazen ise filmlerin başrolü fakat her halükarda filmlerin olmazsa olmazı dediğimiz sinema tarihinin en sağlam 10 kötü karakterini sizler için derledik.

İşte o kötü karakterler:

1 – Joker

Batman’in azılı düşmanı olarak karşımıza çıkan Joker, hepimizin hafızasında taht kurmayı başarmış bir karakter. Sıfır empati ve şizofreniye sahip, psikopat bir suçlu. Her kötü karaktere “az da olsa içinde iyilik var” diyebiliriz belki fakat Joker’e asla. Tam bir kötü adam. Para ya da güç peşinde de değil. Sadece oynamak istiyor…

2 – Darth Vader 

Star Wars evreninin en gözde karakterlerinden biri olan Darth Vader, hem jedi disiplini hem de sith acımasızlığını birleştirerek mutlak bir güç oluşturuyor. Kendisinin ismini görünce dahi kafamızda İmparatorluk Marşı çalıyor oluşu da bizde bıraktığı güzel etkilerden biri olsa gerek.

3 – Dark Lord Sauron  

Kendisi bir Maia olan karakter, orta dünyada büyücüsünden kahramanına herkesin korktuğu bir isimdir. Mordor’un hükümdarıdır. İlk başlarda Gandalf ve Saruman gibi insan görünümlü bir büyücü olup Elfler ile kötülüğe karşı savaşmış olsa da kendisini karanlık tarafta görürüz. Kendisine güç veren şey yok edilmesine sebep olmuştur.

4 – Lord Voldemort

Ünlü Harry Potter serisinin kötü karakteri olan Voldemort, narsist ve acımasız kimliği ile ön plana çıkar. Ölümün ötesine gidip gelse de, o da sonunda ölüm ile tanışmıştır. Film serisini izlemeyip, kitap serisini okumayanların bile ufak da olsa bilgi sahibi olup tanıdığı, hafızalarımıza kazınan isimlerden biridir.

5 – Alex DeLarge

A Clockwork Orange‘ın efsanevi karakteri Alex, izleyiciyi kendinden nefret ettirirken kendisine hayran bırakmayı da sağlıyor. Latincede ‘a’ olumsuzluk eki ve ‘lex’ kanun anlamına gelmektedir. Birleştirince ‘kanunsuz’ anlamı çıkması, yazar Anthony Burgess‘in karakter için bu ismi seçmesinde bir etken olduğu düşünülüyor.

6 – Hannibal Lecter

İşini titiz yapması ve asaleti ile göze çarpar. Klasik Amerikan filmlerindeki katil kavramına pek uymayan, silah yerine zekasını kullanan bir yapıdadır. Tabii beyin yemekten de hoşlanır..

7 – Tony Montana 

Scarface filmi ile hayatımıza girmiş, “Hiçbir zaman yalan söylemedim. Yalan söylediğim zaman bile doğruyu söyledim” diyerek yüzümüzü gülümsetmiştir. Ukala, serseri, paragöz, aç gözlü, yükselme sevdalısı bir karakter olmasının yanında gönlümüzde yer edinen karakterlerdendir.

8- Agent Smith 

Sinema tarihine damga vuran kötü karakterlerdendir. Gerek konuşması gerekse hal ve hareketleri ile yüksek derecede saygıyı hak eder. İnsan türünü anlattığı sahnede hepimizi kendine hayran bırakmıştır.

9 – John Doe 

John Doe ismi, gerçek kimliği belirlenemeyen; yasal gerekçelerle gizli tutulması gereken ve kimliği saptanamayan cesetler için ABD’de yaygınca kullanılan bir takma isimdir. Zaten Se7en filminde de kendisinin geçmişiyle ilgili pek bir bilgi yok. John Doe pek çoğumuz gibi toplumsal hayatı kabul etmiyor. Cinayetlerinde ise 7 büyük günah motifini işliyor.

10 – Freddy Krueger

Ellerindeki pençeler yüzünden Wolverine’e benzetilen cani karakter. Öldürürken güldürmesi ile aklımıza kazınmıştır. Çizgili kazağı ile yeni bir moda oluşturmuş bir isimdir.

Sizce bu listedeki en sağlam kötü karakter hangisi? Yorumlarda düşüncelerinizi belirmekten çekinmeyin, iyi oyunlar!

 

 

Hakkında Bora Üzüm

Teknoloji meraklısı, araştırma delisi, birazcık da hukuk öğrencisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.