Ev / Listeler / En Zeki Oyun Karakterleri

En Zeki Oyun Karakterleri

Valorant names

Oyun dünyasında her şey kas gücü ve silah kullanma konusunda yeteneğe dayanmıyor. Kimi zaman zeka tüm bunlardan daha güçlü bir silah olabiliyor. Bu listemizde konumuz en zeki oyun karakterleri olacak. Gelin bu karakterler hangileriymiş bir göz atalım.

 

-Batman (Batman Serisi)

Gelmiş geçmiş en iyi dedektiflerden bir tanesi hiç şüphesiz Batman. Kendi geliştirdiği teknolojik cihazların yardımıyla Arkham şehrini kötülerden koruyor.

-Heimerdinger (League of Legends)

Tipinden de anlayacağınız üzere kendisi tam bir çılgın profesör. Sihirdar Vadisinde hayatta kalmak için mucidi olduğu makinelerine güveniyor.

-Engineer (Team Fortress 2)

Bir mühendisin temel görevi en basit hali ile sorun çözmektir. Savaş alanında hayatta kalmak da takdir edersiniz ki büyük bir problem. Engineer bu sorunu çözmek için icat ettiği makineleri kullanıyor. Gelin durumu bir de kendi ağzından dinleyelim.

-Winston (Overwatch)

Winston genetiği değiştirilmiş bir goril. Ay kolonisinde büyümüş olan bu goril aynı zamanda bir bilim insanı. Yani bilim insanı lafı biraz garip oldu ama başka ne denilebilir ki?

– Cortana (Halo)

Cortana bir yapay zeka, ancak günlük hayatta karşılaştığınız çoğu insandan daha zeki olduğuna emin olabilirsiniz. Bir insandan tek eksiği gerçek bir vücudunun olmayışı olabilir. Ancak ne derler bilirsiniz, her güzelin bir kusuru vardır.

-Medic (Team Fortress 2)

Kendisi delilik ve dahilik arasındaki ince çizgide gidip geliyor. İnsanların fiziksel hasarlarını uzaktan iyileştirebilen bir alet icat edebilecek kadar dahi. Ancak yaptığı çılgın deneyler ile doktorluk lisansını kaybedecek kadar da deli.

-Cave Johnson (Portal)

Kanında bir parça delilik olan bir dahi daha. Aperture laboratuvarlarının kurucusu kendisi. O laboratuvarlardan başta Portal Gun olmak üzere ne gibi teknolojilerin çıktığını hepimiz biliyoruz.

-GLaDOS (Portal)

Yapay zeka bir gün dünyayı ele geçirecek potansiyele ulaşırsa muhtemelen ordularının başında GLaDOS olacaktır. Kıvrak zekasına ek olarak sarkastik bir espri yeteneğine de sahip. En iyi ihtimalle sizi gülmekten öldürecektir.

-Andrew Ryan (Bioshock)

Hayal gücü olmadan zeka tek başına ne işe yarar ki? Ryan işe küçük bir hayalle başladı ve su altında kendi krallığını inşa etti. Ancak sonu pek de iyi bitmedi.

-Gordon Freeman (Half-Life)

Dünyanın en saygın üniversitelerinden olan MIT’den çok yüksek bir diploma puanı ile mezun bu fizikçimiz aynı zamanda iyi bir savaşçı. Koskoca uzaylı ırkına karşı elinde levyesi ile özgürlük mücadelesi veriyor, daha ne yapsın!

Listemize girmeyi hak eden ancak unuttuğumuz hangi karakterler var? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

3 Yorumlar

  1. Mehmet Güneşi

    Gordon reissss boynumuza dola be 😀

  2. Dursun akıncı

    Heimer ve medic fav❤ iyi yazı olmuş

  3. Valve listwnin içinden geçmiş
    Bu arada GlaDos un o iğneleyici espirileri çok hoş ve sinir bozucı olabilyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.