Ev / Haberler / Enes Batur’un Altın Kelebek Ödülü Geri Alındı!

Enes Batur’un Altın Kelebek Ödülü Geri Alındı!

Poster gg

Bu yıl 44.sü verilen ödül Altın Kelebek’te, hatırlayacağınız üzere En İyi Instagrammer ve YouTuber ödüllerini Enes Batur kazanmıştı. Fakat kazandığı bu ödülü fazla elinde tutamadı, kendisinin ödülü geri alındı. Hürriyet’in düzenlediği bu yarışmada, ünlü YouTuber’ın ödülü Hürriyet’in kararıyla geri alındı.

Enes Batur

Enes Batur’un Ödülü Neden Geri Alındı?

Ödülün geri alınmasının sebebi olarak; sevilen YouTuber’ın, videolarında küçük çocuklara kötü örnek olabilecek hareketler sergilediği ve bunun Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemeyecek olduğu belirtildi. Sadece Altın Kelebek jürisi değil, ödül verildikten sonra büyük bir kitle ve birçok sivil toplum örgütü de aynı şeyleri düşünmüştü. Olaya verilen tepkiler ise, bu hediyenin Enes’in elinden alınmasını kaçınılmaz hale getirdi. Sizce bu karar isabetli mi yoksa bir karalama kampanyasının ürünü mü? Enes Batur gerçekten de çocuklara kötü mü örnek oluyor? Düşüncelerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın. Hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

5 Yorumlar

 1. Dursun akıncı

  Aga bence iyi olmuş hak etmiş çok küfür ediyordu

 2. Esra Şeyma Şahin

  Isabet olmus, Youtube ve Altin Kelebek ne alaka zaten. Kategori bastan sacma

 3. Madem geri alınacaktı niye verdiniz? Şimdi mi anladınız? Niçin daha önceden incelemeyip aday olarak gösterilmesini engellemediniz? Dalga geçer gibi geri alıyorlar, bu çok küçük düşürücü bir harekettir. Kim olursa olsun böyle birşey olması utanç verici bir durumdur.

 4. İyi oldu gavata

 5. Devlerin aşkı büyük
  Altın kelebeğin ömrü kısa olurmuş….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.