Ev / Haberler / Epic Games Kendi Oyun Mağazasını Açıyor!
Poster gg

Epic Games Kendi Oyun Mağazasını Açıyor!

Fortnite, Unreal Engine ve oyun sektöründeki kayda değer diğer birçok hareketinin ardından Epic Games şimdi de kendi oyun mağazasını açacağını duyurdu.

Epic adını göğe çıkartmışken “Hadi bunu da yapalım” diyerek mi yapıyor, yoksa Steam’in tahtını sarsmayı gerçekten akıllarına koydular mı bilemiyoruz. Fakat bize gelen ayrıntılar ışığında 2019’un ses getiren olaylarından birisinin de bu mağaza olacağını söylemek oldukça doğru olur.

Şirket her ne kadar Unreal Engine’in yapımcısı olsa da bu mağazada sadece Unreal ile yapılmış oyunları görmeyeceğimizi belirtmekte fayda var. Başlangıçta çok kalabalık olmayan, mütevazi bir dizi oyun ile açılacak olan mağaza 2019 yılı boyunca kendisini ürünlerle geliştirmeye devam edecek.

Bu görselde de Steam’deki oyunları Unity, Unreal Engine 4 açısından kıyaslamışlar. Tabii üzerine Epic Games kendi sahip olduğu oyunlara da ufak bir kıyas yapmış.

Epic Games oyun geliştiricileri için de Steam’in çok eleştirildiği bir unsuru daha doğru bir şekilde yapacağını belirtiyor. Oyun geliştiricilere %88 gibi bir aslan payı verecekler, bu oran şu an oyun mağazalarının tekeli diyebileceğimiz Steam’de %70 ve birçok geliştirici bundan şikayetçi.

Epic Games’in yöneticisi ve kurucusu Tim Sweeney, mağaza için, “Geliştiriciler olarak uzun zamandır makul fiyatları olan, bizi oyuncularımıza doğrudan ulaştıran bir mağazanın hayalini kuruyorduk. Fortnite’ın başarısı sayesinde imkânlarımızı diğer geliştiricilerle paylaşarak bu mağaza hayalini gerçekleştirebileceğiz.” dedi.

Bize de hayırlı olsun demek düşer sanırım bu aşamada, merakla bekliyoruz. Rekabet oyunculara her koşulda olumlu dönecektir, karşılıklı fiyat indirimleri falan görsek fena mı olur gerçekten?

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.