Ev / Listeler / Eşcinsel Oyun Karakterleri

Eşcinsel Oyun Karakterleri

Poster gg

Oyun dünyası birbirinden renkli karakterleri bünyesinde barındıran neredeyse sonsuz büyüklükte bir yer. Bu dünya içerisinde yer alan karakterler elbette yalnızca heteroseksüel olanlar değiller. Oyunların renkli dünyasında yer alan, en az onlar kadar renkli eşcinsel oyun karakterleri bu listede!

Tracer (Overwatch)

Tracer

Sevimli olduğu kadar ölümcül bir savaşçı olan Tracer eski bir pilot. Pilotluk günleri çok eskilerde kalmış olsa da yeni kazandığı yetenekleri sayesinde her daim savaş alanında arkadaşlarının yardımına koşuyor. Tüm bunlardan arta kalan zamanlarda da kız arkadaşı ile vakit geçiriyor. Biraz sakinleşmek hepimizin hakkı, değil mi?

Poison (Street Fighter)

Aslında Poison konusunda bir görüş birliğine varılabilmiş değil. Kimileri onun bir transseksüel olduğunu, kimileri ise yalnızca birazcık erkeksi hatlara sahip bir kadın olduğunu söylüyor. Kısacası bu teoriyi dikkate almaya yetecek kadar insanın gözünde Poison trans bir birey.

Ellie (The Last of Us)

Minik ve sevimli Ellie de eşcinsel karakterlerimizden bir tanesi. İlk oyunda yaşının da getirdiği duygusal karmaşalar ile kimlik arayışında olan karakterimiz 2. oyunun fragmanında gördüğümüz kadarıyla kararını vermiş durumda. Tabi bu fragman her şeyi kesinleştirmiyor elbette. Kendisi biseksüel de olabilir. Şu an için bilmek olanaksız.

Jimmy Hopkins (Bully Scholarship Edition)

Eşcinsel olmasını hiç beklemeyeceğiniz karakterlerden biri Jimmy Hopkins. Ancak Rockstar bizler gibi düşünmemiş olacak ki oyuna eklediği bir görev ile Jimmy’nin genç erkeklere çiçek verip onları öpmesini istemiş. Ne diyelim, sevgi kazanacak!

Liara T’soni (Mass Effect)

Mass Effect özellikle duygusal yakınlaşmalar konusunda oldukça serbest davranabileceğiniz kocaman bir evren. Böyle bir evren içerisinde yalnızca heteroseksüel karakterleri barındırmıyor elbette. Liara T’soni de oyunun dünyasında bulunan eşcinsel karakterlerden bir tanesi.

Steven Cortez (Mass Effect 3)

Yukarıda da bahsettiğim gibi, Mass Effect serisi duygusal seçimler konusunda oyuncuyu hayli özgür bırakan bir yapıya sahip. Bu özgürlükçü yapı oyun karakterlerine de yansımış durumda elbette. Oyunumuzun bir diğer eşcinsel karakteri de Steve Cortez.

Varus (League of Legends)

League of Legends evreni karakter hikayeleri ile her geçen gün daha da genişleyen kocaman bir dünya. Kimi karakterlere gelen güncellemeler onların yalnızca yeteneklerini değil hikayelerini de etkiliyor. Varus için gelen güncelleme bunun en güzel örneklerinden biri. Yayınlanan video ile Varus’un büyük aşkına oyuncular olarak hep birlikte tanıklık etmiştik.

Anthony Prince (GTA IV)

Anthony Prince dediğimizde tanıdık gelmemiş olabilir, siz muhtemelen onu Gay Tony olarak tanıyorsunuz. İsminin önüne geçen lakabı ile Gay Tony oyun dünyasının en bilinen eşcinsel karakterlerinden biri.

Bill (The Last of Us)

Oyunda açık açık söylenmese de Bill, Last of Us evreninin eşcinsel karakterlerinden. Arabasında bulduğumuz dergi sayesinde bu kanıya rahatça varabiliyoruz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.