Ev / Listeler / Eski ve İyi: Az Bilinen 5 MMORPG Oyun
Poster gg

Eski ve İyi: Az Bilinen 5 MMORPG Oyun

Eski ve İyi: Az Bilinen 5 MMORPG Oyun

Artık ‘Eski ve İyi‘ başlığını gördüğünüz yazılarımızda; yeni yapımlardan, işlerden sıkılan ve ne varsa eskilerde var diyen takipçilerimiz için güzel listeler hazırlamaya çalışacağız. Bu listemizde bizim kaliteli olduğunu söyleyebileceğimiz 5 rol yapma oyununu sizler için listeledik. Kaçırdığımız bir oyun varsa lütfen yorumlarda belirtin.

1. Mu Online

mu hd

 

Aslında Mu Online Dünya’nın birçok yerinde tutmuş ve sevilmiş, eski yapım bir oyun. Verdiği tadı kolay kolay hiç bir oyunda bulamaz ve bağlanırsınız ama Türkiye’de yükselişe geçememiş ve adını duyuramamış olmasından dolayı listemizin en tepesinde, ilk denemeniz gereken oyun olarak yerini alıyor.

2. Lord of The Rings Online

lotr online hd

2007 yılında çıkan sırada ki oyunumuz grafikleri açısından tatmin eden, güzel bir oyun. Sanırım Türkçe dil desteğinin eksikliğinden kaynaklı, yine adını Türkiye’de tepelere yazdıramasa bile, Dünya’da yeri belli oyunlardan birisi. Zaten Lotr takipçilerini de kolaylıkla etrafında toplamış bir oyun.

3. Rappelz

rappelz hd

Sırada Asya klasiklerinden bir oyun var. Oynayan birçok tanıdık isim oyun için ‘Knight’ ve ‘Metin 2’ arası diyor, fakat bu kötü bir şey değil, oyunun kendi tadı çok ayrı diyebiliriz. Türkiye’de olduğu gibi Dünya’da da en üstte sayılmaz ama kemik bir kitle tarafından ayakta tutulduğu ortada.

4. 9Dragons

9dragons hd

Diğer oyunların aksine, oyun bizlere farklı bir görüş sağlıyor. Meditasyon yapmadan seyahat olmaz, yemek yemelisin gibi kendi Dünyasına adapte eden farklılıkları bulunuyor ve bu Dünyada rol yapmak zevkli gibi. Oyun 2007 yapımı oyunlardan bir tanesi.

5. Silkroad Online

silkroad hd

Dünya’nın her yerinde oyuncuları onca yılın ardından tutkuyla devam ediyorlar oynamaya ve oyuncu yaş ortalaması 25+ olan tek oyun Silkroad olabilir rol yapma oyunları arasında. Fakat yeni nesil adını duysa da oynama fırsatı ellerine çok geçmemiştir diye tahmin ederek, 5. sırada adını anmadan edemedik. Oyunun genel mantığı ise ticaret üzerine, yine de gerek PVP, gerekse kasılma açısından da her oynayanı tatmin edebilecek bir yapıda.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.