Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / ESL Türkiye CS:GO Ligi’nde Yarı Finaller Belli Oldu!
Poster gg

ESL Türkiye CS:GO Ligi’nde Yarı Finaller Belli Oldu!

6.haftayı geride bırakan ESL Türkiye CS:GO Ligi’nde bu haftanın sonunda hangi takımların yarı finallere kalacağı belli oldu. Turnuva tüm heyecanıyla sürüyor!

Turnuva yeni başlamıştı, oysa ki altı hafta şimdiden geçti ve son altı takım belli oldu. Bu altı takımın dördü mağluplar aşamasından, turnuvanın favorilerinden olan ikisi ise galipler aşamasından geliyor.

Royal Black vs. Dark Passage.BKM Express

Bu seriyi 2-0 kazanan taraf favori DP.BKM Express oldu. Bu sonucun üzerine, galipler aşamasına ilk yükselen takım DP oldu. Rakiplerine nefes aldırmadan üst tura adlarını yazdırmayı başardılar.

Space Soldiers vs. GPAY Ice

Bu seriyi de tahmin edilebileceği gibi turnuvanın favorisi Space Soldiers, seriyi 2-0 kazanarak galipler aşamasına ismini yazdıran ikinci takım oldu.

Son durum nedir?

Durumu ESL Türkiye’nin sitesinden aldığımız resmi bilgilere göre şöyle özetleyebiliriz: Mağluplar aşamasında kalan takımlardan Royal Black, Sons of Snakes ile karşılaşacak. Aynı klasmanda ayrıca GPay Ice ve Ant eSports boy gösterecek. Bu maçların kazananları ise mağluplar finalinde çarpışacak. Bunun yanında üst klasmandaki iki takım Space Soldiers ve Dark Passage karşılaşacak, bu maçın galibi direkt olarak LAN finaline çıkma hakkı kazanacak. Finalin diğer takımı ise mağluplar şampiyonu ile galipler maçının kaybedeni arasında oynanacak olan maçla belirlenecek. Finali kazanan takım ise ESL Türkiye CS:GO Ligi’nin ilk şampiyonu olarak Türk eSpor arenasına adını yazdıracak.

Editörcüm boş yapma, fikstür at!

fikstür
Yayın programı ektedir.

Yayınları ESL Türkiye’nin resmi Twitch kanalından izleyebileceğiz. Bu fikstüre ek olarak bir de ESL’in sitesinden aşırdığımız braket var, onu da paylaşmadan geçmeyelim bari…

İlk başta kafa karıştırıyor ama sonra anlayabiliyorsunuz 🙂

Bize de bu aşamaya kadar gelen takımları ve oyuncuları tebrik etmek düşer. İyi olan kazansın diyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Daha önce DP takımının kaptanı KEY ile bu turnuva hakkında bir röportaj yapmıştık, meraklıları okuyabilir 🙂 Hepinize iyi oyunlar.

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.