Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / ESL Türkiye CS:GO Turnuvası’nın Kazananı Sons of Snakes!
Poster gg

ESL Türkiye CS:GO Turnuvası’nın Kazananı Sons of Snakes!

Aşama aşama haberlerini yaptığımız ESL Türkiye CS:GO Turnuvası nihayet sona erdi. Turnuvanın galibi ise Sons of Snakes oldu. Detaylar haberimizde!

şampiyon sons of snakes

Turnuva, yazın sonuna doğru 16 takım ile başlamıştı. 15 takımın elemeleri geçerek katıldığı şampiyonada, davetli takım Space Soldiers‘tı. 16 takımın çarpışmasından sonra, yarı finallere hak elde eden altı takım vardı. İkisi galipler, dördü mağluplar aşamasından olan bu takımlar, finale çıkmak için birbirleriyle mücadele ettiler. Galipler aşamasının galibi, Space Soldiers‘ın turnuvadan çekilmesi üzerine Dark Passage oldu. Bu ünvanla finale çıkan DP, büyük finalde mağluplar aşamasının kazananı Sons of Snakes ile kozlarını paylaştı. Final serisi beş maç üzerinden oynandı. ESL’in Twitch kanalı üzerinden yayınlanan final serisi çok çekişmeli geçti. Bu büyük finalin galibi ise seriyi 3-2 kazanan Sons of Snakes oldu.

Şampiyon SoS, 13.000 doları cebe indirirken; Dark Passage 6.500 dolar kazandı.

Çekişmeli geçen 3-2’lik seride ise en dikkat çeken maç, serinin son maçı oldu. Sons of Snakes’in uzatmalarda 19-16 kazandığı bu zorlu maç, heyecanı herkese doruklarında yaşattı. İki takıma da bu güzel ve çekişmeli seri için teşekkür ediyoruz.

Turnuva Ağacı

TURNUVA AĞACI

Bütün takımların geçtiği yol da böyleydi. Başta şampiyon Sons of Snakes olmak üzere bütün takımları, başta bizimle röportaj yapan KEY olmak üzere bütün oyuncuları tebrik ediyoruz. Dark Passage’ın kaptanı KEY’e, turnuvadan önce verdiği röportaj için tekrar teşekkür ediyoruz. İyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.