Ev / Blog / F/P Polisi #3 – Playstation
Poster gg

F/P Polisi #3 – Playstation

F/P Polisi olarak, serinin 3. yazısında Playstation’ı fiyatı ve sağladığı performans açısından değerlendirip puanını vereceğiz.

Aslında bütün oyun konsolları üzerine bir f/p incelemesi daha doğru olabilirdi ama gördüğümüz kadarıyla ülkemizde Microsoft ve Nintendo ürünleri, Sony yanında hiç tutunamamış. Düşünün bir markasınız, bir ülkede ürettiğiniz modele yönelik açılmış bin, iki bin’den fazla cafe var. Playstation bu kadar güçlüyken onu incelemeyi daha doğru bulduk. Eğer talep edilirse diğer ürünleri de inceleyebiliriz.

Serinin önceki yazılarından bir farkı var bu yazının, Playstation sahibi değilim. Uzunca bir süre de olmayacağım. Yani bugün deneyimlediğim bir ürünü değil de, hakkında pek fikrim olmayan bir ürünü yorumlayacağım. Umarım çok hata yapmadan sıyrılabilirim işin içinden. Dilerseniz avantaj ve dezavantajları ile kıyaslamaya geçelim. Hadi gazamız mübarek olsun.

Avantajları

  • En bilindiği başta söyleyelim de çıkartalım aradan. Evet Playstation’a özel çıkmış oyunları oynayabilmek çok önemli bir avantaj. Bu noktada çok değerli oyunları oyunlara sahip Playstation ve deneyimlemek için gidip almamız gerekiyor.
  • Yani bunun için büyük meblağda para harcanır mı bilmiyorum ama televizyonunuzu akıllı televizyona çeviriyorsunuz gibi düşünebilirsiniz, sonuçta sadece oyun oynanmıyor bu arkadaşla. İnternette falan takılıp, film vs de izlemenizde yardımcı olabiliyor.
  • Multiplayer’da Playstation’un oyuncu kitlesinin, PC’ye nazaran daha az kanser olduğunu söylemeye gerek var mı? Deneme fırsatım çok az oldu ama göz doldurur bir fark gördüm diyebilirim.
  • Oyun oynamak için bir ürün alıyorsunuz diyelim, güçlü özellikleri Playstation daha ucuzdan sağlıyor. İyi oyunları oynayabileceğimiz bilgisayarlar maalesef çok pahalı günümüzde.
  • Arşivci değilseniz oyun takası yapa yapa oynanmadık oyun bırakmama şansınız var. Birkaç kutulu oyunla başlamanız yeterli bunun için.

Dezavantajları

  • Eğer sadece oyun oynamak amaçlı almayacaksanız, yapmanız gereken ve güçlü ekipman ihtiyacı olan işleriniz varsa Playstation bu noktada PC’den daha geride kalıyor bu aşikar.
  • Güçlü bir bilgisayarın verdiği performansı ve görsel kaliteyi sağlayamadığı da hep söylenen bir şey, gerçek değilse dahi beni inandırmışlar onu söyleyebilirim.
  • Playstation’ım olsa iyi de bir ekranım olsun isterim. Bu sizler için bir dezavantaj olmayabilir ama evinde televizyon kullanmayan birisiyim ve malumunuz iyi ekranlar, Playstation’dan daha pahalı.
  • Oyunu birkaç defa oynamayı seven birisiyseniz ya da ne bileyim aldığınız oyunları kitaplık gibi bir yerde arşivlemeyi seviyorsanız baştan uyaralım. Oyunlar çok pahalı, 7-8 tane oyunla bir konsol eşdeğer hani öyle düşünün.

Yine de yapmakta olduğum iş dolayısıyla bir oyun konsolum olsun isterdim açıkçası, tatlı dilli ve güler yüzlü sponsorlara da bu vesileyle bir selam vermiş olayım. Tabii Playstation istiyor olmam ona verdiğim puandaki objektifliğimi bozmuyor, o yüzden korkunuz olmasın. Playstation’a F/P Polisi’nin puanı 6 ya da 7’dir. Kişiliğinize göre değişir arkadaşlar. Puanlama neye eşdeğer bilmiyorsanız, ilk yazımızda anlamıştık.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.