Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Adını Değiştiriyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın Adını Değiştiriyor

Poster gg

Sahip olduğu hesap verileri ile ortaya çıkan skandal sonrası kullanıcı kaybeden Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın adını değiştirecek.

En güçlü sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’a sahip olduğunu göstermeyi hedefleyen Facebook, WhatsApp’in de adını değiştirecek. Sektör devinin hedefi ise zayıflamış imajını kurtarmak. Son zamanlarda ortaya çıkan Facebook reklamları ile her yola başvuran firma, diğer uygulamaların sonuna “from Facebook” kelimelerini ekleyecek.

Yakın zamanda hem Google Play Store hem de Apple App Store’da göreceğimiz değişiklikler, Oculus için çoktan geçerli oldu bile.

The Information’a verilen demeçte “Facebook’un sunduğu ürünler ve hizmetler hakkında daha net olmayı istiyoruz” cümlesi yer almıştı. Mark Zuckerberg, tüm uygulamaları iç içe geçirerek, daha bütünleşik bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

Facebook’tan Instagram ya da Facebook’tan WhatsApp adlarıyla öne çıkacak olan uygulamaların içlerinde herhangi bir değişiklik ise söz konusu değil. Oculus ile bu değişikliği çoktan gerçekleştiren şirket, bazı uzmanlara göre son eylemleriyle popülerliğine negatif etki ediyor.

Skandal sonrası kötü ünüyle bilinen şirket, Instagram ve WhatsApp uygulamalarında adını öne çıkararak o uygulamalara olan güveni de düşürebilir.

Veri Gizliliği ve Facebook

Facebook’un imaj kurtarma çabası tam hızıyla sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlık seçiminde kazandığı kötü rol ve Cambridge Analytica’nın çalışmalarının ortaya çıkması sonucu beş milyar dolar para cezasına çarptırılan Facebook’un bu tür yollara başvurması ise kaçınılmaz.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.