Ev / Haberler / Teknoloji Haberleri / Facebook’un Yeni Servisi İnternette Aşkı Arayanlara Geliyor

Facebook’un Yeni Servisi İnternette Aşkı Arayanlara Geliyor

Poster gg

Mark Zuckerberg F8 isimli konferansında FaceDate’i resmi olarak duyurdu. Şirketin Tinder ve Happn benzeri çöpçatanlık uygulamalarına rakip olarak geliştirdiği FaceDate kesinlikle rakip uygulamalar için büyük bir tehdit oluşturuyor. Bu sayede belki de Facebook’ta gezinen ve saçma sapan yorum atan yaşlı dayılardan kurtulmuş olacağız.

fb

F8 konferansında konuşan Mark Zuckerberg birçok insanın Facebook üzerinden konuşarak evlendiğini söyledi. Yapacakları servisin tek gecelik ilişkiler için değil “gerçek, uzun süreli” ilişkiler için kullanılmasını istediğini belirtti. Eğer Facebook’ta bulunan akrabalarınız o hesabınızı görür diye korkuyorsanız, korkmanıza gerek yok çünkü normal FB (Facebook) hesabınızdan bağımsız olacak.

Sistemde bulunan eşleşme sisteminin ortak zevkler, arkadaşlar, kriterler üzerinden yapmayı planlıyorlar. Tinder gibi servisler yalnızca konum bazlı çalışıyorlardı bu da doğru eş bulma olasılığınızı kısıtlıyordu. Bu servis çıktıktan sonra Tinder gibi diğer çöpçatanlık servislerinin para kazanma oranının bir hayli düşeceğine inanıyorum. Bakalım rakip şirketler uygulamalarını geliştirmek için nasıl hamleler yapacak.

Yeni gelecek bu servisin ne zaman aktif olacağı bilinmiyor ancak Mark Zuckerberg “Önümüzdeki aylarda” özelliğin aktif hale getireceğini söyledi.

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.