Ev / Haberler / Fallout 4 ve Skyrim’in Modları Ps 4’de Gelmiyor
Poster gg

Fallout 4 ve Skyrim’in Modları Ps 4’de Gelmiyor

Fallout 4 ve Skyrim’in Modları Ps 4’de Gelmiyor

Playstation her yeni ürününde sevindirdiği kadar üzmeyi yine unutmamış başlıktan da okuyacağınız gibi. Geçtiğimiz süreçte oyun yapım ekibi olan Bethesda Xbox için yaptığı görüşmelerin en sonunda mod desteğinin geldiğini duyurmuştu ve Sony ile de görüşmelerin olumlu şekilde ilerlediğini bildirmişti. Tabi biz oyuncular doğal olarak bunu entegrasyonun uzun sürmesiyle ya da geliştirmeyle bağdaştırmıştık. Fakat maalesef olayın öteki yüzü ortaya çıktı.

bathesda hd

Sony yaptığı açıklama ile birlikte Mod desteğinin Playstation ile uymayacağını ve getirilmeyeceğini açıkladı. Tabi bu konuda yatırımların yapıldığı Bathesda ekibi çalışmaların devam ettiği fakat sürecin umut vadedici olmadığını dile getirdi. İşin diğer bir boyutu ise sanırız ki Bathesda’nın Xbox ile ilişkilerinin gayet iyi ilerlemesiydi.

Sonuca gelecek olursak; maalesef Playstation 4’de Skyrim ve Fallout 4 için yapılan mod çalışmalarını göremeyeceğiz, çünkü Sony ciddi anlamda mod desteğine nokta koymuş gibi görülüyor. Tabi bizim temennimiz sürecin olumlu işlemesi yönünde.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.