Ev / Haberler / Far Cry 5 Sadece 20 Gün Sonra Denuvo’ya Yenik Düştü
Poster gg

Far Cry 5 Sadece 20 Gün Sonra Denuvo’ya Yenik Düştü

Artık günümüzde çoğu oyun Denuvo sistemi ile korunuyor. Denuvo dünyada 1. sırada olan dosya şifreleme sistemi olarak biliniyor. Fakat 27 Mart 2018 tarihinde çıkmış olan Far Cry 5 yaklaşık 20 gün sonra korsana yenik düştü.

Far Cry 5 korsanları acaba böyle boyun eğecekler mi?

Denuvo, EAC ve VMProtect programları tarafından korunan oyun resmi olarak hackerlar tarafından kırıldı. Yani artık oyunun resmi olarak bir “crack”i  var. En son büyük yapımlardan, Assassin’s Creed Origins de Denuvo ve VMProtect ile korunuyordu. Fakat karşılaştıracak olursak Far Cry 5’in 20 günlük süresi, Origins’in 3 aylık süresinin yanında hackerların kahve molası gibi duruyor.

Far Cry 5 kim tarafından kırıldı?

Oyunun kırılma haberi, CPY adlı daha önce de birçok oyunda Denuvo’yu alt etmiş hacker grubundan Reddit üzerinden yapıldı. Denuvo’nun son sürümü olan 5.0’ın kullanılmasına rağmen oyunun bu kadar çabuk cracklenmesi Denuvo’nun aklını bir hayli karıştırmış durumda. Ayrıca diğer hackerlar çoktan oyunun DLC’li sürümlerini cracklemeye koyuldu. Ubisoft için bu kötü haber olsa da, oyun ilk haftasında 5 milyonu aşan satış rakamları elde etti ve serinin en çok satan oyunu oldu.

Far Cry 5 korsana yenik düşmüş olabilir fakat Oyungg olarak asla korsanı desteklemiyoruz. Eğer Far Cry 5’i satın alarak oyun endüstrisine destek olmak isterseniz buradan yapabilirsiniz. Buradan ise Facebook grubumuza girebilirsiniz. İyi Oyunlar!

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.