Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Fatih ‘Gob B’ Dayik E-spora Ara Veriyor

Fatih ‘Gob B’ Dayik E-spora Ara Veriyor

Poster gg

Sektörün bilinen isimlerinden Fatih ‘gob b’ Dayik, e-sporu bırakacağını açıkladı. Peki Gob B e-sporu neden bıraktı? Bundan sonra ne yapmak istiyor? Bugünkü yazımızda bunlara değineceğiz.

Profesyonel CS:GO oyuncusu olan Fatih ‘gob b’ Dayik, kariyerine son vererek profesyonel arenadan çekileceğini duyurdu. Gerek 2015 yılında katıldığı mousesports, gerekse 2017 yılında katıldığı BIG ile büyük başarılar elde eden, ligde ve uluslararası arenada önemli başarılara imza atan deneyimli oyuncu bu alandaki işinin tamamen sona ermediğini de söyledi. Takım yönetimindeki rollerden birisine geçmek isteyen Gob B, deneyimlerini bu alanda kullanmak istiyor.

Gob B’nin e-sporu bırakmasının en büyük sebebi ise art arda gelen sorunlar oldu. 2017 yılından itibaren takımın yaşadığı düşüşler ve 2019’daki kadro değişikliklikleri, sarsıntılı günlere sebep oldu. Bütün bunların yanı sıra BIG’in Avrupa Minor Şampiyonası’ndan elenmesi ve ev sahipliğini Berlin’in yapacağı Major’u da kaçırmasıyla Gob B profesyonel arenadan çekileceğini açıkladı. Takım yönetimindeki rolüne geçmeden önce biraz araya ihtiyaç duyduğunu söyleyen Gob B, özel yaşamına zaman ayıracağını belirtti.

 

 

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.