Ev / Listeler / Filmlere Konu Olmuş Oyunlar
Valorant names

Filmlere Konu Olmuş Oyunlar

Filmlere Konu Olmuş Oyunlar

Oyunlara konu olmuş birçok film gibi, filmlere de konu olmayı başarabilmiş birçok oyun var. Biz bu filmlerden ve oyunlardan en iyilerini derlemeyi seçtik, eğer henüz izlemediğiniz filmler varsa listede, mutlaka bir göz atın ya da en azından canınız sıkıldığında izlersiniz. Unutmayın ki filmini beğendiğiniz zaman, oyun daha kaliteli geliyor insana.

1. Resident Evil

resident evil hd

Tabi ki aralarında açık ara birinci olarak Resident Evil geliyor, hem oyunun hikayesini filmlerde işleyişleri açısından, hemde oyunun kalitesi açısından tatmanız gereken zevkleri barındırıyor, hem film hemde oyun serisi. Yeni filmde yakınlarda gelecek haberiniz olsun.

2. Tomb Raider

tomb-raider-hd

Oyunlar arasında en yüksek bütçe ile çekilen filmlerden bir tanesi, kadroda Angelina Jolie bulunması da filmi izlemek için diğer bir etmen diyebiliriz, tabi konuya son çıkan oyun açısından bakmayın, öyle bakarsanız bu film sizi daha çok tatmin edebilir. İkinci filmi de çerezlik yapabilirsiniz tabi.

3. Silent Hill

silent_hill_hd

Korku oyunlarını ve filmlerini seviyorsanız, açıp izleyebileceğiniz, oyuna saygısını yitirmeden çekilebilmiş yegane yapımlardan diyebiliriz.

4. Hitman

hitman hd

Başrol oynayan arkadaşı seven oldu mu bilinmez ama kaliteli bir aksiyon filmi arıyorsanız akşam açıp izleyebileceğiniz bir film. Şahsen ben filmi güzel bulmuştum, bir efsaneye yaraşır mı bilinmez orası ayrı tabi. Bu arada film İstanbul’da geçmekte.

5. Max Payne

max payne hd

Gerek oyunu, gerekse filmi gayet başarılıydı diyebilirim. Oyuna gayet sadık kalınmış ve senaryoda başarılı bir şekilde işlenmiş. İzlemediyseniz mutlaka izleyin, izlediysenizde can sıkıntısında gider.

6. Need for Speed

need for speed hd

Yarış oyunlarını ve filmlerini seviyor musunuz bilemeyiz ama film neredeyse tamamen arabada ve yarışarak geçiyor. Drama açısından da güzel bir etki bırakmıştı diyebiliriz, Breaking Bad severleri bu köşeye alalım, filmin başrol oyuncusu Aaron Paul Yo!

7. Warcraft

warcraft hd

Gerek oyuna saygımızdan, gerekse yeni ve yüksek bütçeli bir yapım olmasından dolayı, listemize kıl payı girebilmiş bir film, hem senaryoyu iyi işleyememişler, hemde aranılan tadı filmin sonunda bırakamıyor. Hadi oyunu bilenleri tatmin edemediniz, bari yeni kitleyi çekebilecek bir yapım yapsaydınız, yeni dahil olanlarda beğenmedi yapımı. Fakat Blizzard akıllı bir firma, yeni film çok daha ustaca olacaktır fikrimce.

Beklemede Kalın: Assassin’s Creed

Fragmanı aşağıya koyduk, bize fazla bir söz bırakmıyor. Zaten oyun olarak en iyi listesine çok rahat girebilecek bir yapımı, senaryoyu ve orta seviye bir bütçeyi ele alırsanız, ister istemez kaliteli olacaktır, eğer fragman seviyesine ulaşabilirse film en iyisi olacak demek yanlış olmaz oyun filmleri arasında.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.