Ev / Haberler / Final Fantasy 14 Live Action Dizisi Geliyor!
Poster gg
Final Fantasy 14

Final Fantasy 14 Live Action Dizisi Geliyor!

Final Fantasy 14, Sony Pictures Television, Square Enix ve Hivemind’ın ortak çalışması ile hikayesi Eorzea’da geçecek bir live action dizisiyle ekranlarımızda yer alacak. Unutmadan söyleyelim, Hivemind, Amerikan bilim kurgu dizisi The Expanse ve yakın zamanda ekranlara gelecek olan Witcher dizisinin yapımcı şirketidir.

Hikayenin detayları gizemini korusa da dizinin konusu büyü ile teknoloji arasındaki çatışmayı keşfetmekle ilgili olacak. Oyundan diziye aktarılacak şeylerden bazıları chocoboslar, zeplinler, magitek ve şimdilik hikayede yer alacağı kesinleşen tek karakter olan Cid. Neredeyse Final Fantasy‘nin bir markası haline gelen ve sıkça karşımıza çıkan Cid‘i Final Fantasy 14 dizisinde görmek şaşırtıcı değil aslında.

Kadro, hangi platformlarda gösterileceği ve diğer birçok şey hakkında henüz hiçbir detaya sahip değiliz. Fakat dizinin gerek hikayeden, gerek hikayenin geçeceği haritadan alıp kullanabileceği şeylerin fazlalığı dizi için birçok fırsat yaratıyor.

Final Fantasy 14

(Eorzea haritası)

Final Fantasy‘nin diğer film ve dizi uyarlamaları birbirinden farklı eleştiriler almış olsa da, seriyi ilk defa bir live action olarak göreceğiz. Tabii, Final Fantasy 14 dizisinin bu terim altında çıkacak olması fantastik yaratıkların nasıl ekrana geçirileceği gibi bazı engelleri doğurmuyor değil.

Dizi hakkında birçok şey henüz kesinleşmediğinden ne yazık ki yayın tarihi hakkındaki bilgiler de bir süre gizemini koruyacak.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.