Ev / Haberler / Fornite’ın 8. Sezonu Geldi!

Fornite’ın 8. Sezonu Geldi!

Poster gg

Apex Legends’ın da çıkışıyla son zamanlarda hafif de olsa düşüşe geçen Fortnite’ın yeni sezon Pass’ini ücretsiz dağıtacağından bu haberimizde bahsetmiştik. Bugün itibariyle Fornite 8. Sezon başlamış durumda.

Büyük oranla korsan teması bulunduran Fortnite 8. sezonda birbirinden farklı ve eğlenceli 100’den fazla kozmetik bulunuyor. Yukarıda da görebileceğini üzere en dikkat çeken kostümlerden biri Muz kostümü. Ayrıca ateş elementlerini içeren birkaç kostüm de bulunuyor. Bunun dışındaki temalar ise Çin Yeni Yılı’nı içeriyor.

Sezonun diğer ana olaylarından biri ise adanın ortasındaki volkanik dağ. Geçtiğimiz haftalarda oluşan yer kabuğu kırıklarından dolayı böyle bir eklentinin olacağı konuşuluyordu. Haritaya ise iki yeni isimli yer eklendi. Biri Maya tapınaklarına benzer tapınakların bulunduğu Sunny Steps, diğeri ise korsan temasının hakim olduğu Lazy Lagoon. Ayrıca  volkanik dağın etrafında sizi havaya püskürten ve paraşüt açmanızı sağlayan gayzerler de var.

Ayrıca haritada bulunan korsan toplarının içine girerek kendinizi düşmanın üstüne fırlatabiliyor, hatta yapılarını yıkabiliyorsunuz.

Bazı önemli değişiklikler:

  • Alışveriş arabası, uçak, oyundan çıkartıldı.
  • Lav eklendi. (Dokununca 1 hasar verir ve dokunanı havaya zıplatır)
  • Party Assist özelliği eklendi. Bu özellik sayesinde görevlerinizden birini seçip o göreve arkadaşlarınızın yardım etmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sınırsız Dab emote’unun lobideki süresi 11 saatten 12 saate çıkartıldı. (NEDEN?)
  • 50v50 modu geri döndü.

Eğer tüm değişikliklere göz atmak isterseniz buradan bakabilirsiniz.

Sizce Fortnite bu sezon sayesinde tekrardan tahtını geri alabilecek mi? Düşüncelerinizi Facebook grubumuzdan bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.