Ev / Haberler / Fortnite Android’e Geliyor

Fortnite Android’e Geliyor

Son zamanlarda gözünü mobil platformlara diken Epic Games, iOS’dan sonra Android cihazlara da Fortnite’ın geleceğini duyurdu!

Mobil platformların ve özellikle akıllı telefonların gün geçtikçe güçlenmesi, yaygınlaşması ve sağladığı büyük kar oranları geliştiricilerin dikkatini çekiyor. Mobil oyun sektörü ev konsolları ve kişisel bilgisayarlarla yavaş yavaş bir rekabete girmekte. Sektörün büyük bir bölümü Çin oyuncularını kapsıyor. Gerek oyun içi alım satımlarda, gerek rekabetçi oyunlara olan büyük ilgi geliştiricileri Çin piyasasına çekiyor. Epic Games de bu büyük oyuncu topluluğunun farkında. Tıpkı PUBG gibi Fortnite Battle Royale de ilk olarak sadece Çin’de piyasaya çıkacak. Ayrıca yapımcılar Çin’de PUBG’nin elinde olan büyük oyuncu topluluğunu Fortnite’a çekmek istiyor.

Fortnite ne zaman Android’e gelecek?

İlk paragrafta da bahsettiğimiz gibi, Çin’deki büyük oyuncu kitlesini yakalamak ilk olarak Çin’de piyasaya sürülecek, ardından tüm dünyada oynanabilecek. 24 Temmuz’da yalnızca Çin için çıkacak olan oyunun tüm dünyada ne zaman çıkacağı henüz belli değil.

Daha fazla oyun haberi için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmayı unutmayın, iyi oyunlar!

 

Hakkında Emre Çakıcı

Tam bir Mount & Blade hastasıyım. İlerde oyun sektöründe gelişmek, ve uzun yıllar çalışmak istiyorum.

Buna da bak!

PlayStation Classic Geliyor!

Sony cephesinden geçmişe özlem duyanları sevindirecek haberler var. Firma efsane konsulu PlayStation 1’i PlayStation Classic …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir