Ev / Haberler / Fortnite Meteor Yağmuru Altında!

Fortnite Meteor Yağmuru Altında!

Valorant names

Battle Royale dendiği zaman PUBG ile birlikte akla gelen ilk oyun Fortnite oluyor. Benzerlerinden mizahi altyapısı sayesinde kurtulmayı başaran oyunda bu kez de oyuncuların başı göktaşları ile belada. Bu göktaşları neyin nesiymiş gelin hep birlikte öğrenelim.

fortnite meteor

Nisan ayının başlarında bazı dikkatli oyuncular gökyüzünde bir cisim fark ettiler. Bu cisim oyunun haritasına giderek yaklaşıyordu ve duracak gibi de görünmüyordu. Kısa süre sonra bunun bir gök taşı olduğu anlaşıldı. Haritanın bazı yerlerinde ortaya çıkmaya başlayan teleskoplar da oyuncuları iyice meraklandırmıştı.  Hayran sayfaları ve forumlarda bir sürü teori ortaya atıldı. Oyunun yapımcısı Epic Games kanadından konuya dair resmi bir açıklama yapılmadı ancak bu da oyuncuları durdurmaya yetmedi. Teoriler arasında en göze batanı yaklaşan meteorun Tilted Towers’a çarpacağı ve bölgeyi yerle bir edeceği şeklindeydi.

Beklenen Oldu

Oyuncuların teorisi bir bakıma boşa çıkmadı ve ufak meteorlar oyun haritasına düşmeye başladı. Ancak şimdilik oyuncuların öngörmüş olduğu gibi Tilted Towers bölgesine çarpan dev bir meteor yok. Meteorlar haritaya rastgele çarpıyorlar gibi görünüyor ancak durumun böyle olup olmadığı ileride daha da netlik kazanacak. Bu meteorlar çarptıkları alana büyük hasarlar veriyor. Tabi yalnızca yapılar değil, oyuncular da meteorun zararlarından nasiplerini alıyorlar. Videoda gök taşlarının çarpma anlarını ve bazı yayıncıların bu gök taşlarına verdiği tepkileri görebilirsiniz.

Peki Şimdi Ne Olacak

Beklenen meteorların oyun alanına düşmesi ile birlikte akıllara şimdi ne olacak sorusu geliyor. Ortaya atılan teorilere göre önümüzdeki günlerde bu meteorlarla alakalı olabilecek bir uzaylı saldırısı görebiliriz. Bir diğer fikre göre ise bu meteorlar yalnızca bir başlangıç. Belki de meteorlar ile elde edebileceğimiz yeni eşyalar da oyuna eklenecektir?  Ayrıca ilerleyen zamanlarda haritaya çarpacak dev bir meteor oyunun tüm seyrini değiştirebilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu meteorlar daha büyük bir olayın habercisi mi yoksa yalnızca oyuna hareket katmak için yapılmış bir değişiklik mi? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. İş ahlakından uzak bir çalışma olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.