Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Fortnite Şampiyonası Sezon X: 10 Milyon Dolar Ödül Havuzu!

Fortnite Şampiyonası Sezon X: 10 Milyon Dolar Ödül Havuzu!

Valorant names

Epic Games, Fortnite’ın yeni sezonundaki şampiyona detaylarını sitelerinde paylaştıkları bir blogla açıkladı. 17 Ağustos’ta başlayacak olan Fortnite Şampiyonası (FNŞ), bütün yarışmalarda ve bölgelerde toplamda 10 milyon dolar dağıtacak. 

Fortnite Şampiyonası

Fortnite Şampiyonası elemelerinin yapılması için önce 17 Ağustos’ta başlamak üzere beş hafta boyunca her hafta sonu üç raunttan oluşacak Üçlü karşılaşmaları yapılacak. Ardından her hafta her bölgenin en iyi takımları X. Sezonun finallerine davetiyesini kazanacak. Fakat bu sezon seçilmek için yeni bir yol daha var: Şampiyona Puanları. Her hafta takımlar performanslarının ardından bitirdiği sıralamalara göre şampiyona puanı kazanacak, bu puanların oluşturduğu sıralamada üst tarafta olanlar ise finallere davet edilecek. Bu sayede haftalık performansların yanında istikrarlı olarak rakiplerini zorlayıp kısa vadede başarı yakalayamayan takımların da hakkı yenmemiş olacak. 20-22 Eylül tarihleri arasında ise bölge finalleri oynanacak ve her bölgenin şampiyonu belirlenecek. Her hafta çarşambadan cumaya kadar düzenlenecek olan Tekli ve Üçlü etkinliklerinde de kayda değer ödüller dağıtılacak. Detaylı bilgi için Epic Games’in paylaştığı blogu yazımızın başında paylaştığımız linkten okuyabilirsiniz.

Fortnite Şampiyonası

Fortnite’ın espor konusundaki ünü hatırlayacak olursanız geçenlerde 16 yaşındaki oyuncu Kyle Giersdorf’un tekli şampiyonasını kazanıp 3 milyon doların sahibi olmasıyla artmıştı. Ünlü oyun bir süre boyunca daha espor arenasına ambargo koymaya böyle büyük ödüllerle devam edecek gibi gözüküyor. En yeni espor gelişmelerinden haberdar olmak için bizi takipte kalın, hepinize iyi oyunlar 🙂

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.