Ev / Haberler / Fortnite Summer Skirmish: 8.000.000$’lık Ödülüyle Geliyor!
Valorant names

Fortnite Summer Skirmish: 8.000.000$’lık Ödülüyle Geliyor!

Fortnite yaptığı etkinliklerle, bir anda patlayışı ve hızlı rakip eleyişiyle birlikte senemizin en çok konuşulan oyunu oldu. Bunu çekinmeden söylemekte sorun görmüyoruz. Sıradaki etkinlikleri olan Fornite Summer Skirmish ise 8 Milyon Dolarlık ödüllü etkinliği ile geliyor. Bol bol ayrıntıya haberimizde yer vereceğiz.

‘Yaz Çarpışması’ adı ile de çevirebileceğimiz etkinlik ayın 14’ünde tam olarak başlayacak ve ilk etkinliğin ödül havuzu 250.000 Dolar olacak. Hafta sonu boyunca devam edecek etkinliğe katılabilecek yarışmacılarla şimdiden iletişime geçilmiş. Etkinlik 8 hafta boyunca devam edecek. Bu etkinlik kapsamında e-spor camiasında da ismini farklı yerlere taşıyacak oyunun katılımcıları kimlerden seçiliyor peki?

Fornite Summer Skirmish Etkinliğine Kimler Katılacak?

Oyunun ilk elden yaptığı açıklamalara göre katılımcıları kendileri seçmiş durumda. Seçimler yapılırken dikkat edilen unsurlardan birisi Rekabetçi alanda kendilerini kanıtlamış oyuncuların katılımlarının sağlanması olmuş. Bunun haricinde tabii ki etkinliğin popülaritesini arttırmak amacıyla topluluğun içindeki içerik üreticileri de katılımcılara dahil edilmiş. Yani maalesef herkese katılım özgürlüğü verilmemiş diyebiliriz.

Etkinliği ve Epic Games’i bu noktada biraz eleştirmek lazım diye düşünüyorum. Ödül havuzunu bu kadar geniş tutup, gerçek emektarlar olan oyuncuların tamamının katılımına izin vermemek hoş olmamış. Daha iyi bir organizasyon tertip etmelerini beklerdik açıkçası.

Fornite Summer Skirmish Etkinliğine Nasıl Katılabilirsiniz?

Kesin bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen etkinliğin ilerleyen haftalarda katılımcı listelerinde değişiklikler olacağı ya da en azından olabileceği belirtiliyor. Olmasını biz de tavsiye ediyoruz, daha iyi bir sistem kurulabilirdi tabii ki.

Yine de değişiklik olmazsa diye hafta içlerinde rekabetçi oyunları daha ciddiye alarak oynamanız ya da en azından başarılı olmayı daha çok denemeniz etkinliğe katılım fırsatı yakalamanızda olumlu etki yaratacaktır. Unutmayın, yazının başında da söylediğimiz gibi etkinlik 8 hafta sürecek, henüz hiçbir şey için geç değil. Ayrıca normalde de Fortnite Battle Royale için içerik üreten birisiyseniz reklam çalışmalarınızı arttırıp, daha çok içerik üretmeye başlamanız oyunun sizinle iletişime geçmesi için bir sebep olabilir. Bence denemenizde fayda var, çünkü hiçbir kriter belirtilmemiş durumda.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.