Ev / Blog / FPS Değerinizi Yükseltecek İki Program!
Valorant names

FPS Değerinizi Yükseltecek İki Program!

İlla ki aramızda benim gibi bilgisayarı iyi olmasına rağmen oyunları akıcı oynayamayan arkadaşlarımız vardır. Buna yardımcı olmak için benim de kullandığım iki adet işlemci uçuran programı sizlere tanıtacağım. İyi okumalar!

CPUCores

İşlemci, bu programdan seçilerek açılan oyuna diğer programlardan daha çok öncelik veriyor. Bu sayede oyundaki FPS değeriniz artıyor. Gelelim kullanımına:

Uygulamamız, Steam üzerindeki oyunları otomatik olarak algılıyor. Bazı bilgisayarlarda bunu tam olarak yapamayabilir (tıpkı bende yapamadığı gibi). Böyle bir durumla karşılaşırsanız üstteki simgelerden ”Steam dışı bir oyun çalıştır” seçeneğini seçerek sorundan kurtulabilirsiniz. Kullanımı gayet basit, uygulamanın arayüzünden oyunu başlatıyoruz. Oyuna daha çok önem vererek performansımızı yükseltiyor. CPUCores uygulamasını Steam’de 24 TL fiyatından satın alabilirsiniz. Buraya tıklayarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

ThrottleStop

Bu uygulama ise oyun odaklı olmadan gereksiz işlemleri temizleyerek işlemcinizi rahatlatıyor. Haliyle de oyununuzdaki FPS değeriniz yükseliyor.

Uygulamadaki dört adet profilden ”Game” profilini seçiyoruz, ”Set Multiplier” kısmını aktif edip maksimum konuma getiriyoruz ve ”Turn On” butonuna tıklıyoruz. Bu sayede işlemcimizin gücü artıyor ve FPS sıkıntısı yaşamıyoruz. Uygulamaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler OyunGG ailesi, hepinize 60FPS akıcılığında oyunlar dileriz!

Dipnot: Bu programlar, bilgisayarınız için az da olsa riskli olabilir. Bunun için aşırı bir şekilde yüklenmemenizi öneririz. Ayrıca bu uygulamalar sadece işlemcinizi güçlendireceği için ekran kartınız işlemcinize yeterli gücü veremeyecektir, bu sebepten dolayı darboğaz yaşayabilirsiniz ve oyun kapanabilir. Bunu önlemek için oyunun ayarlarını kararında yükseltmenizi tavsiye ederiz.

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.