Ev / Haberler / Games Week İstanbul 2018’de Neler Oldu?

Games Week İstanbul 2018’de Neler Oldu?

Valorant names

Basın sıfatıyla gittiğimiz oyun fuarı Games Week İstanbul 2018’den size de bol bol içerik ve röportaj getirdik. Fuarın geniş bir özetini yaptığımız yazımıza hoş geldiniz!

Games Week’te Neler Oldu?

 • Fuarda ilk dikkatimizi çeken şey, güvenlik görevlilerinin fazlasıyla katı olmasıydı. En ufak bir kural ihlali veya kayırma görmedik, ki bu da fuara vereceğimiz puanı bir tık artırdı.

 

 • Fuarda sadece oyunların değil, aynı zamanda inovasyonel projelerin sunulduğu standların olması da fuarın kalitesini artırdı, herkes kendine hitap eden bir şeyler bulabildi.

 • Bilimsel standlara ek olarak da oyunlarla ve animelerle ilgili satış yapan bir dükkan da vardı, fazla fazla ilgi çekmese de hayranlar istedikleri ürünleri satın alabildi.

 • Fuarın girişinde büyük bir alan kaplayan Gearbest standında ise kaliteli ürünler bize sunuldu. Ayaküstü deneyimlediğimiz hoparlörlerin ses kalitesini arada bazılarında ufak cızırtılar olsa da oldukça beğendik.
Kapladıkları alanın hakkını da gerek cosplayerlarla birlikte çektirdikleri damat halayıyla, gerek kaliteli ürünleriyle, gerekse de fenomenlerle söyleşilerle verdiler.
 • Aydın Üniversitesi ve Atom Bilişim’in sanal gerçeklik standlarında NBA 2K18 ve Fruit Ninja’yı deneyimledik.
Kaliteli bir sanal gerçeklik deneyimiydi.
 • Hell marka enerji içecekleri ise fuar boyu enerjimizi sağladı, herhangi bir kimyasal üretmeyen tamamen güvenli, organik ürünleriyle güvenimizi kazandılar. Öyle ki, stand sahibi abimiz bile çocuğuna gönül rahatlığıyla günde dört tane içirebiliyormuş.

 

 •  Steam’de çıkış yapacak olan VR western oyunu Black Trail’i oynarken de olabildiğince zevk aldık, VR kalitesini iliklerimize kadar hissettik. Oyun Steam’de çıkışını yapınca da desteğimizi esirgemeyeceğiz.

 • Endless Combat’in standında sonsuz savaşın tadını her yaştan insanlar çıkardı. Getirdikleri cosplayerlar da cabası 🙂
Görünüşe göre Katarinamız sıkılmış.

 • Oyuncu ekipmanları satan Fantech’in standında da kendilerinin ürettiği kaliteli ürünler bulunuyordu. Fantech G11 adlı kulaklığı denedik ve gerek titreşim gerek ses kalitesi açısından fazlasıyla kaliteli olduğu konusunda hemfikirdik. Kulaklara verdiği his ise Razer’ın Man’o’War adlı kulaklığını andırıyordu.
Fantech G11
 • Fuarda birçok turnuvaya da tanık olduk. Özellikle alanında uzman Stratera’nın spikerliğini yaptığı maçlar, insanlara heyecanlı anlar yaşattı.

 • Fuar alanında kaliteli ekipmanlarını özel ucuz fiyatlarla satan Atom Bilişim ile de kısa ve keyifli bir röportajımız oldu. Yakın zamanda YouTube kanalımızda bulabilirsiniz. Takipte kalmayı unutmayın!
 • Enis Kirazoğlu ile de keyifli bir muhabbetimiz oldu. Kendisi gibi fenomenlerin fuarda bulunması, fuara olan genel ilgiyi bir aşama daha artırdı.
Üstat çok haşin ama bir o kadar da şefkatli bakmış.
 • Fuardaki Arcade Nostalji standında nostaljik oyunları atari makinesinde oynayarak fuardaki zevkimize zevk kattık. Sadece biz değil, 7’den 70’e herkes, Dino ve Spiderman de oynadı tabii.
Nairobi ve Berlin’i de unutmamak lazım.
 • Oyuncuların rahat rahat oyun deneyimi yaşayabilecekleri oyun alanlarında da bol zevkli anlar yaşandı.

 • Fuarın başından sonuna kadar alanı boş bırakmayan cosplayerlar da Games Week’e ayrı bir neşe kattı. Hepsine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
D.Va ile de fotoğraf çekilmedik demeyiz artık.
Ekip olarak favori cosplaylerimizden olan toplu GTA:SA cosplayi. Tebrikler.

Fuar genel olarak böyleydi. Siz de fuarda bulunduysanız veya yazımızdan bir şeyler çıkardıysanız yorumlarınızı bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.