Ev / Haberler / Gamescom 2019 Hangi Tarihlerde, Nerede? İşte Detaylar
Poster gg

Gamescom 2019 Hangi Tarihlerde, Nerede? İşte Detaylar

Avrupa’nın en büyük oyun fuarı Gamescom 2019 ne zaman ve nerede olacak? Sorunun cevabı yazımızda.

Gamescom 2019 yılında kapılarını ziyaretçilerine yine alışık olduğumuz Ağustos ayında aralayacak. Şehir ve ülkede yine bir değişiklik yok. Etkinlik Köln/Almanya’da gerçekleşecek.

Etkinlik 21 Ağustos 2019 ve 24 Ağustos 2019 arasında gerçekleşecek. Gamescom etkinliklerinden alışık olduğumuz şekilde bol bol yeni oyunun yayınlanması ve dünya çapında kendini duyuracak aksiyonların yaşanması beklentilerimiz arasında.

2018 yılında neler olmuştu?

Aslında 2018 son yılların en sessiz sedasız geçen Gamescom fuarı oldu diyebiliriz. Oyun fuarı etkinliklerinin bu tip düşüşleri yaşamasındaki asıl etkenin katılan firmalar, oyun duyuruları ve de katılımcı ünlüler olduğunu söyleyebiliriz. Kendi ülkemizdeki GameX, Gist ve Gamesweek gibi etkinliklerden görebiliyoruz zaten.

Kısaca diyebiliriz ki Gamescom 2018 birçok duyuru ve gelişmeyi E3’e kaptırdı. Umarız aynı durum 2019 yılı için de yaşanmaz. Aynı zamanda Avrupa oyun piyasası da 2019 yılında kükreyecek ve şahlanacak gibi duruyor. Neden mi dersiniz?

Avrupa Video Oyunları Piyasası 2019 Yılında Patlama Yapacak

Bunda en büyük etkiyi ülkemizdeki Mount & Blade II: Bannerlord ve Polonya’nın şahı CD Projekt RED’in yeni göz bebeği Cyberpunk 2077 oynuyor diyebiliriz. Dolayısıyla yılın en beklenen etkinliklerinden olan Gamescom’un da bu sene içerikle dolup taşacağını söylemek pek zor değil.

Yine Avrupa’da kendini yükseltmeyi başarmış yeni oyun firmalarının da aktif kalacağını söylemek pek yanlış olmaz. Bu konuda özellikle 11 bit Studios’a güvenmemek elde değil. Tabii liderliği Amerika’ya kaptırmak istemeyen Avrupa oyun medyasının da duruma müdahale etmesi lazım, gerçi iyi ki video oyunları pek o kadar rekabetçi bir sektör içerisinde yer almıyor.

Erken başlangıç tarihi ayın 20’si

Bu başlığı yazının sonuna bıraktık. Bildiğiniz üzere büyük fuarlar kapılarını medya ve şirketler için biraz daha erken açıyor. Fakat bu ziyaretçileri pek alakadar etmiyor, eğer davet almayı beceremezsek bizi bile pek alakadar ettiği söylenemez. 20 Ağustos 2019 tarihinde bu bahsettiğimiz, daha küçük çaplı kapı açılışını yapacaklar.

Eğer büyük bir oyun duyurusu duyacak olursak bunun 20 Ağustos’ta da gelme ihtimali olduğu için yazıda yer vermeden edemedik. Ülkemizde yapılan etkinliklere tam katılım sağlıyor ve arşivlik içerik çıkartıyoruz. Okumak isterseniz Blog kategorimiz emrinize amade bir şekilde beklemekte. Oyun haberleri için anında haberdar olmak istiyorsanız da sitemizin Twitter adresini takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.