Ev / Blog / Geek Festival Avrasya 2017 Etkinlik İncelemesi!
Poster gg
Nurbike Erbek'in GFA 2017'de ödül aldığı kostüm çalışması.

Geek Festival Avrasya 2017 Etkinlik İncelemesi!

11-12 Kasım 2017’de düzenlenen Geek Festival Avrasya etkinliğine katıldık. Peki etkinlik hakkında görüşlerimiz neler?

Öncelikle iki günün fotoğraflarını ayrı ayrı sitemize yüklediğimizi söyleyelim. 1. Günün fotoğraflarını buradan, 2. Günün fotoğraflarını ise buradan bulabilirsiniz. Bu yazımızda ise etkinliğin genel durumuna göz atacağız. Ayrıca yapıcı eleştirilerde bulunmaya çalışacağız. Fakat yazıya başlamadan önce direkt söyleyeyim, çok eğlendik!

Nurbike Erbek’in birincilik getiren Cosplay çalışması.

Video kolajımız var!

Orada ufak tefek videolar çekmiştik, kendimizden de bir şeyler ekleyerek bir kolaj haline getirdik. İçinde Karıkoca Gaming de var, Harun Can da var, biz de varız. Ayrıca birkaç cosplayer arkadaş da var. Umarız beğenirsiniz.

Geçelim etkinliğe, Geek Festival Avrasya nasıldı?

Yukarıda bir yerlerde de söylediğimiz gibi çok eğlendik. Eğlenceliydi yani. Fakat ziyaretçi sayısı nedense gözüme bayağı düşük geldi. Yine de söylemem lazım ki az sayıda da olsa, gelen insanlar genel olarak vasıflı ziyaretçilerdi, ya cosplay yapmış, ya konferansları kaçırmadan takip eden meraklı insanlar… Buna karşın konferansların çok ilgi gördüğünü de söylemek yanlış olur. Mesela FRPNET için sunum yapan Kayra Keri Küpçü ancak 9-10 kişiyle birlikte olabildi ki bu kişilerden 2 tanesi zaten bizdik.

Stant açan arkadaşlar ise çok güzel şeyler sergilediler. A Gece Sayalı‘nın çizimlerini gerçekten çok beğendik, başka bir etkinlikte denk gelirse göz atmayı unutmayın. Cosplayer’lar için satılan ürünler ve alt kültüre hitap eden posterler de görebildik.

A Gece Sayalı’nın çizimlerini sergilediği köşesi

Tabii bunların haricinde bir cosplayer yarışması da yapıldı. Hatta birden fazla yarışma yapıldı sanırım fakat biz bunlardan sadece birisine katılım sağlayabildik. Yarışmaya gerçekten çok yoğun emekler verilmiş, muhteşem çalışmalar katıldı. Ben hazırlık aşamasının nasıl yürüdüğüne pek aşina değilim açıkçası. Fakat göze güzel gelenlerin yanı sıra fikir olarak da çok başarılı çalışmaları gördüğümü söyleyebilirim.

Madem yazının sonuna geldik, belirtmeden edemeyeceğim. Etkinliği bir şeylerle kıyaslamak için değil de, katılmayı düşünenler için ufak bir karşılaştırma yapmak istiyorum. Ziyaretçi olarak katılırsanız pişman olmazsınız bana kalırsa. Yine bana kalırsa GameX ve daha birçok etkinlikten daha eğlenceli ve dolu bir ortam vardı. Bakalım seneye neler göreceğiz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.