Ev / Tanıtım Yazıları / Genel mi Genel – Maiotik.com
Poster gg

Genel mi Genel – Maiotik.com

Bugün karşınıza genel bir blog sitesi ile çıkıyoruz. Değişik bilgiler edinmeyi, arkadaşlarınıza “Vay be” diyecekleri bir şeyler göstermeyi ve en önemlisi de okumayı seviyorsanız site emrinize amade bir şekilde yayında.

Şahsen genel blog takip etmeyi seven bir insanım. Özellikle son dönemlerde genel blog yazma işinin bazı köklü sitelerin tekeline girmesinden de hiç memnun olamadım. Farklı insanların fikirlerini duymaya, bildiklerini bilmeye özlem duyar oldum. Maiotik de tam böyle bir anda karşıma çıktı bu yüzden değeri yüksek gözümde. Zaten yazının geri kalanında da bu ‘bildiklerini bilmek’ kısmından; yani fayda sağlamaktan konuşacağız. Siteden bulduğum iki başlıkla da ne çeşit içeriklerle karşılaşacağınızı anlatmaya çalışacağım. Fakat site iki başlıktan ibaret değil, kitap incelemeleri, özenle yazılmış; kendimce fikir beyanları olarak açıklayabileceğim yazılar ve film incelemeleri de mevcut. Dahası da vardır, derya denizde kaybolmak yeterli bulmak için.

Resimden Font Bulma

Şu sektörde 4-5 yıldır iş yapıyorum, böyle bir şeyin varlığından nasıl haberim olmamış anlamadım gerçekten. Fakat abiler yazmış yayınlamış Resimden Font Bulma yazısını. Öğrenmiş olduk bu sayede. Grafik tasarlamakla ufacık bile bağlantınız varsa nasıl önemli bir ayrıntı olduğunu zaten kolaylıkla anlarsınız bu bilgiye sahip olmanın. Ciddi ciddi birçok saatim font aramakla geçiyor yer geldiğinde, buna da bir çözüm olmuş oldu. Vakit önemli sonuçta malumunuz.

Neyse bu yazı daha çok hayatınızda size yardımcı olacak bilgi yazılarından birisine örnekti. Devamını sitede bol bol görebilirsiniz zaten. Bir de şu arkadaşlarınıza gösterip “Hadi ya” tepkisi alabileceğiniz yazılardan bahsedelim dilerseniz?

Airbnb ve Ikea mı? Hmm

Başlık şu şekilde ‘BİR ARA IKEA’LAR AİRBNB ÜZERİNDEN KONAKLAMAYA AÇIKTI‘. Bildiğiniz üzere Airbnb günlük konaklama ihtiyaçlarımızı birkaç tıkla, dünyanın her tarafından ayarlayabildiğimiz bir internet sitesi. Ikea ise daha çok ev gereçlerini satın aldığımız bir marketler zinciri. Ikea’lar zaten bir ev konforuna fazlasıyla yakışır bir durumda bulunduklarından, okuduğum anda ‘Çok mantıklı he’ gibi bir tepki verdim.

Tabii bu denemelere atılan başka şirketler de olmuş, onlar da yazının içinde meraklılarına duyurulur. Ortamda lafı geçer, yapıştırırsınız bilgileri. Bir de bu butik grubunda sayılabilecek genel blog sitelerinin öyle güzel bir yönü var. Buralardan öğrenebileceğiniz şeyler öyle her yerde karşınıza çıkmaz. Nadir ve pek kimsenin bilmediği, bahsetmediği şeylere denk gelirsiniz.

Neyse yeterince tavsiye ettik sanırım. Böyle bloglara destek olacaksınız ki kapanıp gitmesin, internet dünyamız da kaliteli içeriklerle dolmaya devam etsin. Ayrıca rastgele şişirilmiş, uzun olsun diye uğraşılmış yazılardan ziyade vermek istediği mesajı verme çabasında yazılar görüyorsunuz sitede. Bu benim için önemli bir ayrıntı, sizi bilemem tabii. İyi okuncalar şimdiden.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.