Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Gizemli Keşif Oyunu NaissanceE Steam’de Ücretsiz Oldu!
Poster gg

Gizemli Keşif Oyunu NaissanceE Steam’de Ücretsiz Oldu!

24 TL’lik NaissanceE, Steam Üzerinde Ücretsiz Oldu! 

Tek kişilik bakış açısıyla, karanlık ve büyülü bir dünyayı keşfe çıktığımız oyun NaissanceE ücretsiz oldu. Geçtiğimiz günlerde 24 TL fiyatıyla Steam listelerinde yer alan bu oyunu, hiçbir şekilde ücret ödemeden Steam kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Çıkışından birkaç yıl sonra oyunu ücretsiz yapmayı planlıyordum. Şimdi zamanı geldi. Oyunu oynayan herkese teşekkürler. Umarım daha fazla kişi keşfeder.”

NaissanceE’nin yapımcısı bu duyuru ile birlikte bizleri bu gizemli atmosferi keşfetmeye davet etti. NaissanceE’nin incelemeleri de oldukça olumlu. Aşağıda oyunu nasıl edineceğinizi öğrenebilir ve  oyun hakkında düşündüklerimizi okuyabilirsiniz.

Oyuna Nasıl Sahip Olurum?

Dilerseniz oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilir, dilerseniz kendiniz siteye giderek, arama kutucuğundan NaissanceE yazarak aratabilirsiniz. Bundan sonra “Oyunu Yükle” butonuna basarak, ücretsiz olan NaissanceE‘yi kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Oyun kütüphanenize eklendikten sonra bir daha silinmeyecek ve hep orada kalacaktır.

Farklı Türlerin Minik Bir Birleşimi

Başlıkta da belirttiğimiz gibi NaissanceE gizemli bir oyun. Gizemli atmosferinin yanı sıra, iyi kullanılan ses efektleri ile hafif korku ögeleri de sunuyor. Oyunda sizleri bir anda yerinizden sıçratacak anlar yok. Ama sizi biraz daha içine çekecek ögeler mevcut. Bu NaissanceE’nin dünyasının oldukça rafine ve küçük oluşundan kaynaklanıyor muhtemelen. Nerede olduğunuza dair fikirler üretmeye çalışırken, kendinizi bloklar üzerinde sıçrarken buluyorsunuz. Özellikle size rehberlik eden ışık topunu takip ederken, ışıklandırmanın sahneler üzerindeki etkisiyle oyun daha da ilgi çekici bir hale geliyor.

Oyundaki maceranızda bazen dar tünellere giriyor, devasa düzlüklere çıkıyorsunuz. Oyuna çoğunlukla gri rengi ve daha koyu tonlar hakim olduğundan, bazen kendinizi dev bir cihazın içerisinde kapana kısılmış gibi hissediyorsunuz. Ama size rehberlik eden ışık, bu dünyanın salt bir hapishane olmadığını gösteriyor. Çünkü NaissanceE oynarken o minik ışık topu sizin umudunuz haline geliyor.

Tanıtım bülteninde de yazdığı gibi oyun sanatsal bir yolculuk sunuyor. Çok iddialı bir oyun olmamakla beraber; ağır hikayeli oyunlara biraz ara vermek ve farklı bir deneyim edinmek için NaissanceE oldukça uygun bir seçim. Artık ücretsiz olan NaissanceE‘yi Steam kütüphanenize eklediniz mi?

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

3 Yorumlar

  1. Kütüphaneme eklediğim fakat oynamayı planlamadığım bir oyun hakkındaki düşüncelerimi tekrar gözden geçirip belki de bir şans vermem gerektiğini düşündürecek kadar ilgi çekici ve başarılı bir yazı olmuş. Tebrik ederim.

  2. Kerem Doğan Karakoç

    Yorumunuz beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.