Ev / Blog / Golden Freddy Kimdir? Nereden Gelmiştir?
Valorant names

Golden Freddy Kimdir? Nereden Gelmiştir?

Korkunç bir pizzacıda peşinizi oyuncak hayvanlar kovalıyor. Yetmiyormuş gibi bir de üstüne halüsinasyonlarıyla uğraşıyorsunuz. Bu yazımızda Five Nights At Freddy’s 1 oyunundan bahsedelim dedik. Gelin hep birlikte birçok teoriye konuk olan  Golden Freddy karakterinin ortaya çıkış hikayesine bakalım.

Oyunda kameralara bakıyorsunuz diyelim. Ekranınıza birden korkunç resimler çıkmaya başladı. Kameraları kapattığınız anda ise karşınızda Freddy’nin sarı halini oturmuş size bakarken görüyorsunuz. Daha ” Ne yapacağım ya?” demeden ekranınızda kocaman Golden Freddy’nin yüzü ve kalın bir ses tonuyla çığlık sesini duyacaksınız. Ardından ise daha ölüm ekranı gelmeden oyununuz çökecektir. Ya da oyunu hiç o karakterle karşılaşmadan bitirdiniz diyelim. Custom Night kısmından sırasıyla 1-9-8-7 (pizzacıda işlenen ilk cinayetin tarihi.) yaparsanız eğer daha oyuna girmeden size Jumpscare yapıp oyunu çökertiyor. İşte Golden Freddy ile anca bu şekilde karşılaşabilirsiniz.

Golden Freddy Aslında Oyunda Yok!

Oyunun dosyalarına bakarsanız eğer Golden Freddy adı altında hiçbir şey bulamayacaksınız. Tamamen bir hata sonucu oluştuğu söyleniyor.  Aslında bana çok saçma geliyor. Hata sonucu oluşmuş bir karakterin nasıl oluyor da kendine has modeli, sesi, geldiğinde çıkan halüsinasyonları ve ölüm ekranı olabiliyor? Fakat oyunu çökertmesi de aslında hata sonucu oluştuğu teorilerini yükseltiyor.

Golden Freddy’nin Görünüşü Ve Özellikleri

İsminden de anlaşılabileceği gibi Golden Freddy  sarı bir ayıcıktır. Gözlerinin içinde beyaz bir ışık vardır. Siyah papyonu ve lüks bir şapka takmıştır kendileri. Elinde ise mikrofonu vardır. Golden Freddy’nin sesi ise  öbür karakterlerinin sesinin yavaşlatılmış versiyonudur. Fakat Golden Freddy’nin iç iskeleti yoktur. O yüzden bazı oyuncular onun bir hayalet olduğunu, bazı oyuncular ise onun bir halüsinasyon olduğunu düşünüyor. Ben halüsinasyon olduğunu düşünüyorum. Golden Freddy’nin özellikleri ise çok paranormaldir. Mesela iki kapınız da kapalı olsa bile içeri girebiliyor, geleceği sırada ekranınıza korkunç halüsinasyonlar belirtiyor ve kamerada görülen posterlerde kendi resimleri veya ağlayan çocuk resimleri koyup bir halüsinasyon daha koyuyor önümüze. Ekranınızda çabucak geçen korkunç halüsinasyonlarda “It’s Me” yazıyor (Yazıyı gece 3’te tırsarak yazıyorum arkadaşlar.)  Bu hatayla oluşan karakteri gören Scott Cawthon abimiz ikinci oyunu yaparken elindeki bu “korkunç” fırsatı değerlendirip resmi olarak oyuna ekliyor karakterimizi.

Peki Golden Freddy’den Kurtulma Yolu Var Mı?

Oyuncular Golden Freddy karakterinden kurtulmak için bir yol bulmuşlar. Eğer ki kameraları kapattığınız esnada onu görürseniz hemen kameraları tekrardan açın. Tekrardan kapattığınızda ise kaybolacağını söylüyorlar (Ben hiç karşılaşmadım. Korkak bir insan olduğumdan üçüncü geceye kadar gelip sildim.)

Son Olarak…

Sürekli teorilere, animasyonlara konuk olan Golden Freddy abimizin hikayesi böyleydi işte.Gerçi tam olarak hikaye diyemeyiz çünkü bu yazıda sadece birinci oyundan bahsettik. Teoriler ise saçma sapan yerlere kaydı. Puppet karakterinin Golden Freddy’nin annesi olduğunu söyleyenler falan var. İkinci oyunda da halüsinasyon gibi gözüküyor. Bu karakterin hikayesi falan yok. Oyuna bir hata sonucu gelen bir karakter. Tek güçlü teori ise bu karakterin halüsinasyon olduğu. Sizce bu karakter hayalet mi yoksa halüsinasyon mu? Bu korku dolu yazımızın sonuna geldik efendim. Bu tarz blog yazıları için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Esen kalın!

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.