Ev / Haberler / Google Fit Uygulamasına Gece Modu ve Uyku Takibi Geliyor!

Google Fit Uygulamasına Gece Modu ve Uyku Takibi Geliyor!

Poster gg

Haftaya gelecek olan güncellemeyle Google Fit uygulamasının kazanacağı tek şey gece modu değil, uyku sürenizi takip etmeye yarayacak bir özellik de yolda.

Google’ın her şeye gece modu getirme hevesiyle gelen güncellemenin sonucunda Google Fit kullanıcıları artık uygulamayı kara kara kullanabilecek. Gece moduna ek olarak, aynı güncellemede diğer sağlık uygulamalarıyla da senkronize edilmeye uygun bir uyku takip özelliği de geliyor.

Uykunuz uygulamada kaç saat boyunca ve hangi saat aralığında uyuduğunuzu gösteren mor çubuklarla size sunulacak. Fakat bazı uyku uygulamalarının yaptığının (en azından yaptıklarını iddia ettiklerinin) aksine, Google Fit’in bu özelliği derin uyku, hafif uyku evrelerini size gösteremeyecek. Sadece uyuduğunuz süreyi ve saat aralığını size sunacak. Sunulacak olan bilgilere Google Fit’i kurduktan sonra ana ekrandan ulaşabiliyorsunuz.

Gece modunu aktifleştirmek istiyorsanız da bunu profilinize girdikten sonra ayarlar kısmından gayet rahat bir biçimde yapabilirsiniz. Gerçi Google hala bu özellikleri hazırlama aşamasında, haftaya kadar hallolacağını söylüyorlar. Umarız bekleyenleri fazla ağaç etmezler, çok sarkmaz güncelleme. Özellikler uygulamaya gelene kadar gözlere dikkat o zaman gençler 🙂

Şahsen kullanabildiğim her uygulamada gece modu kullanan biri olarak bu özellik Google Fit kullanıcısı olsaydım beni çok mutlu ederdi, umarım aramızdaki Fit kullanıcılarını da memnun etmiştir. Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle belirtmekten çekinmeyin. En güncel teknolojik gelişmelerden haberdar olmak için bizi takipte kalmayı unutmayın, bilimle kalın 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.